Dávná pověst o lásce, hříchu a naději ožívá v kulisách silvestrovské Prahy. Český film, natočený během čtyřiadvaceti hodin (2003). Hrají: P. Jákl, E. Geislerová, R. Krajčo, K. Dobrý a další. Scénář: F. A. Brabec, I. Nováková. Kamera a režie: F. A. Brabec

Bohatý a samolibý mladík Kristián se chce do půlnoci oženit s dívkou Agnes, která s ním čeká dítě. Veskrze zkaženého města se však v ten samý den chce zmocnit Ďábel, jenž na sebe vzal podobu kostelníka. Jedinou nadějí na záchranu je osamělý krysař, jenž putuje po staletí od města k městu s kouzelnou píšťalou a jenž vládne podivuhodnou schopností přinášet lidem očistu. Muž, který sám nikdy nepoznal lásku, je však při setkání s nevinnou Agnes zasažen ryzím citem. Udrží si i nadále své magické schopnosti? Dokáže odolat Ďáblovým léčkám a splnit svůj úkol?

Filmový experiment kameramana a režiséra F. A. Brabce vznikl během čtyřiadvaceti hodin v kulisách silvestrovské Prahy a může se honosit přívlastkem „nejrychleji natočený film na světě, zapsaný v Guinnessově knize rekordů“. Natáčelo se nonstop od desáté hodiny dopolední 31. 12. 2002, poslední klapka padla druhý den v 9:45 hod. V titulní roli uvidíme herce a známého kaskadéra Petra Jákla.

Napište nám