Z vězení do Cannes. Netradiční road movie o mladíkovi, který se rozhodl stát hercem a vydal se přímo na červený koberec.
Režie a scénář: Petr Václav. Hrají: Julius Oračko, Klaudia Dudová, Zdeněk Godla, Karidja Touré a další.
Skokan

Příběh romského recidivisty přezdívaného Skokan, který byl právě propuštěn z vězení. Bude bez práce, chytí se znovu stejných lidí, začne zase prodávat drogy? Bude opět v base? Ne, to se nesmí stát! V televizi se mluví o festivalu v Cannes. Nějaký opilec, neherec, tam prý dostal cenu za film a stal se slavným. Být herec, být slavný, to je dnes jediná šance pro toho, kdo nemá školy. Je třeba vyrazit do Cannes, klidně i stopem. Skokan chce dokázat, že může prorazit a získat zpět svou bývalou lásku Anetu, která odešla pracovat do zahraničí, kde se stala obětí italského prostitučního gangu.

Po oceňovaných snímcích Cesta ven a Nikdy nejsme sami natočil Petr Václav road movie, ve které sleduje recidivistovu cestu za štěstím. „Skokan je variací Hloupého Honzy, kterým je v našem případě mladý multirecidivista. Princeznou, kterou osvobodí, je mladá žena přinucená k prostituci. „Snažil jsem se zachytit prožívání hlavního hrdiny, postihnout jeho přístup k životu,“ říká o filmu režisér.

Napište nám