Příběh o lásce, hledání starých vzpomínek a mostů mezi různými kulturami na pozadí magické krajiny Mazurských jezer. Německý film.
Hrají: J. Richterová, U. Karusseitová, H. Deutschmann, E. Uhligová, R. Gonera, J. Jankowski a další. Režie Miroslaw Bork.

Mladá temperamentní Tina pracuje jako novinářka v agentuře svého přítele Thomase. Místo vytoužené dovolené ji však její "nadřízený" pošle na reportáž o oblasti Mazurských jezer do Polska, která byla do roku 1945 součástí Německa. Tinu však pronásleduje smůla na každém kroku. Nejenom, že její přítel příliš nechce slyšet o rodině a společném dítěti, protože jeho dítětem je pouze "práce", ale ještě jí těsně před odjezdem ukradnou auto. Naštěstí je tu její babička Elsa s vlastním automobilem, která ochotně nabídne pomoc. Navíc se nečekaně rozhodne dělat vnučce společnici, protože pochází oblasti bývalého východního Pruska. K této krásné magické krajině se vážou i vzpomínky na velkou životní lásku. Tina sepo příjezdu místo vysněné dovolené na pláži nazlobeně vrhá do své reportáže po boku polského fotografa Marka. Jejich spolupráce však připomíná spíše soužití kočky s myší a je těžké nalézt společnou řeč. Německý film režiséra polského původu Miroslawa Borka o lásce, hledání starých vzpomínek a mostů mezi různým

i kulturami, nás zavede do magické krajiny jezer a nedotčené přírody.

Napište nám