Českým lvem oceněný komediální seriál Petra Zelenky, jehož děj nás zavede do dabingového studia ZERO. Hrají: K. Melíšková, H. Čermák, V. Neužil, T. Ramba, M. Adamczyk a další. Kamera A. Šurkala. Scénář a režie P. Zelenka

Studio je zdemolované, neschopné provozu. A právě v té chvíli přichází skvělá nabídka: neurotický režisér Janda bude dabovat do českého jazyka film, který v 80. letech natočil v emigraci v Holandsku, a chce, aby se tohoto úkolu ujalo ZERO a jeho osazenstvo propůjčilo hlasy filmovým postavám.

Pavel navrhuje odvážné řešení – budou dabovat v jeho dodávce. Během posledních pár týdnů si ji slušně vybavil, jsou v ní mikrofony, kotoučák, malý mixážní pult, dokonce i molitany na stěnách. Ale obava, zda Jandu nechytí amok, když se dozví, že budou dabovat v autě, je oprávněná.

Janda ovšem zcela překvapivě proti Pavlovu plánu nic nenamítá. Dokonce mu to přijde humorné. Celá frekvence probíhá dobře, až do té chvíle, kdy je přerušena nedalekým motorovým sekáčem trávy. Kluci to běží vyřešit, zatímco Janda se snaží se všech sil zachovat klid. Možná právě tato marná snaha způsobí, že dostane infarkt a zemře v otevřených dveřích dodávky. Eva přijíždí v okamžiku, kdy najde všechny v hloučku nad nehybným tělem mrtvého režiséra.

Poslední schůze je smutná, studio končí. Eva děkuje zúčastněným za to, co pro ně udělali. Ale Pavlově nápadu postavit někde jinde nové studio ZERO se vysměje. Je ráda, že nebude dabovat, nenávidí to, krom toho vstupuje do politiky, bude mluvčí ministra zdravotnictví, bývalého ředitele akvizice Přemysla Bartoloměje. Pavlovu oslavnou řeč na téma dabing pak přeruší vysílání televize. Běží zde záběry z New Yorku, tragédie, ke které došlo dnes ráno. 11. září 2001. Originální zpravodajství je dabované Danou Hábovou a Filipem Švarcem.

Zatímco lžíce buldozeru trhá stěny budovy a studio ZERO se mění v prach, Eva přichází na svoji první tiskovou konferenci jako mluvčí ministerstva a Karel odjíždí do Německa pracovat jako soukromý detektiv. O pár kilometrů dál obhlíží Pavel a Lada pozemek, který jim odkázal Janda. Je to jen pár desítek metrů, ale nové studio by se na něm postavit dalo…

Stopáž30 minut
Rok výroby 2018
 D ST AD HD *
ŽánrSeriál