Absolutní radost z hudby v koncertním chrámu! Populární Mumfordi hrají v přírodním amfiteátru v Coloradu

Mumford & Sons dělají pozitivní hudbu. Strašně nakažlivou, živočišnou, hranou od srdce. Zkrátka, věříte jim každý tón, každé gesto! Při sledování jejich vystoupení v Red Rocks Amfiteátru si starší ročníky možná řeknou: „Parádní atmosféra, jako kdysi v Lochotíně“ a ti mladší patrně: „No konečně vysílají nějaký koncert Mumfordů“. Oba tábory mají pravdu.

Původ kapely byste možná tipovali někam do západní Virginie. Ale jsou ze západního Londýna. Existují osm let. Hned první rokem existence si je vybrali dramaturgové festivalu v Glastonbury. Už debutové album (Sigh No More -2009) dosáhlo na BRIT Awards, druhá deska Babel se stala nejrychleji prodávanou za rok 2012 na ostrovech a v USA získala cenu Grammy. Je s podivem, že na dlouhou dobu byli tihle sympatičtí Britové v naší kotlině na okraji zájmu rádií a televizí. Snad proto, že hrají folkrock či folk nebo bluegrass. Tak proč je vysílat mimo specializované stanice? Mumford & Sons relativizovali pojem mainstream. Vždyť například zmiňované druhé album se stalo nejrychleji prodávaným ve Velké Británii za rok 2012.

Do lochotínského kotle by opravdu sedli náramně, když úspěchy dosáhli s bendžem, houslemi, dobrem či kontrabasem. A když už vystoupili v pražské Lucerně, proč ne třeba v Lochotíně? Dobrá, zpátky do reality. Dejme si tedy sestřih ze dvou beznadějně vyprodaných koncertů v Red Rocks amfiteátru v Coloradu.

Napište nám