Miroslav Táborský uvádí filmy, které jste již dlouho neviděli

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Večerníček – náš nejstarší pravidelně vysílaný televizní pořad. Původně pro děti, ale oblíbený i dospívající mládeží a – skrytě či otevřeně – také mnoha dospělými. Plejáda hrdinů, z nichž mnozí se stali legendami. Dlouhá řada půvabných příběhů napsaných předními českými literáty. Rozmanité a inspirativní výtvarné pojetí. A zatím vším vždy – precizní a obětavá práce všech profesí, které se na vzniku animovaného filmu podílejí.

1. Hvězda z nejhvězdovatějších. Rumcajs – řáholecký zbojník a duchovní syn Václava Čtvrtka a Radka Pilaře.
„Jak Rumcajs překejchal generála“ – 1967 – 07’33’’

2. Křemílek a Vochomůrka, hrdinové Pohádek z mechu a kapradí. Opět Václav Čtvrtek a spolu s ním režisér a výtvarník Zdeněk Smetana. A nezaměnitelná Jiřina Bohdalová, která postavičkám propůjčila svůj hlas.
„Jak vezli na sáňkách vejce“ – 1968 – 06’25’’

3. Maxipes Fík, obětavý a statečný chlupáč, jemuž u kolébky stáli Rudolf Čechura, Jiří Šalamoun, Václav Bedřich a Josef Dvořák.
„Zrození Maxipsa Fíka“ – 1975 – 06’40’’

4. Malá Káťa a její vynalézavý pejsek Škubánek.
Za ty vděčíme Libuši Koutné, Josefu Lamkovi a Věře Marešové.
„Strašidla přece nejsou“ – 1965 – 07’43’’

5. Slavní žáci Mach a Šebestová, kteří sice již více než dvě desítky let ze své 3. B. nepostoupili, ale získali takové životní zkušenosti, že by mnohé dospělé lehce strčili do kapsy. A jejich „rodiče“ – Miloš Macourek, Adolf Born, Jaroslav Doubrava a Petr Nárožný.
„Páni tvorstva“ – 1982 – 08’15’’

Stopáž52 minut
Rok výroby 2003
 ST 4:3
ŽánrDokument