O lidech, kteří žijí všichni ve stejném městě, i když každý na jiném konci světa. Pět osob, kteří žijí v pěti městech se společnou unikátní historií.

Tento pořad připravujeme
Video není k dispozici
Trailer

Trailer

V dokumentu ožívá fenomén Baťovských měst, která svého času vznikala po celém světě podle svého zlínského vzoru. Film přináší současné příběhy z pěti takových měst na třech kontinentech a tvůrci slibují hravý přístup, nadhled a vtip. „I když se Batalives tváří jako seriózní dokument, je to ve skutečnosti poetický – a snad i vtipný – film o pěti příbězích z cihlových domků.“, přibližuje producent a kameraman filmu Lukáš Gargulák.

Pro cizince je Zlín neuvěřitelným místem, které vypadá trochu jako USA a trochu jako sci-fi komiks. Zajímalo nás jak to dnes vypadá i v jiných městech, které firma Baťa založila, a zda jsou jejich obyvatelé stejně “postižení”. A odpověď? Ano, jsou.“, směje se režisérka snímku Karolína Zalabáková.

Pět hrdinů v pěti zemích na různých kontinentech ukáže život v pěti městech, jejichž vznik a historie jsou společné a jsou spojeny se jménem Baťa. Na Zlín pohlédneme očima Věry Dudíkové, která šila boty ve 44. budově bývalého baťovského areálu. V indickém Batanagaru u Kalkaty žije mladík Šona. Toto město se demoluje kvůli novému golfovému resortu. Lidé z Batanagaru neví, co budou dělat, kde budou bydlet a jestli najdou novou práci. Sympatický důchodce Henrik z nizozemského Batadorpu vzpomíná na celoživotní práci v baťovské fabrice, kde se seznámil i se svou ženou. Partě teenagerů z chorvatského Borova (původně Bata-Borovo) baťovský odkaz vůbec nic neříká a zajímá je především, jak z rodného města vypadnout pryč. Nejzajímavějším hrdinou pro české diváky bude nejspíše mladík z brazilského města Bataypora. Ten se totiž zamiloval do České republiky a chce se sem odstěhovat, pochopit naši kulturu, vidět sníh a líbat se s blondýnkami.

Stopáž76 minut
Rok výroby 2017
 P
ŽánrDokument

Všechny koprodukční filmy České televize