Jsou místa, kde obnažujeme nejen svá těla, ale i charaktery. Francouzsko-italský povídkový film.
Hrají: J. Moreauová, V. De Sica, M. Carolová, B. Blier, F. Périer a další. Režie H. Decoin, J. Delannoy, G. Franciolini, R. Habib.

Francouzský film Tajemství ložnic je složen ze čtyř povídek různých režisérů s hvězdným hereckým obsazením.

V první povídce nazvané "Ubytovací lístek" se v roli budoucí maminky objevuje mladičká Jeanne Moreauová. Blíží se konec války a je samozřejmostí, že Francouzi ubytovávají anglické vojáky. Kapitán Davidson už několik nocí nespal a těší se na opravdovou postel. Ubytovací lístek ho zavede k mladé mamince.

V povídce "Rozvod" je hlavním hrdinou Vittorio De Sica, jako prošedivělý dokonalý gentleman, který díky své vytříbené eleganci dosáhne všeho, co chce.

Hrdinou třetí povídky "Riviéra expres" je naopak řidič autobusu, který pomůže na silnici opravit auto velmi bohaté dámě.

Povídka "Postel Madame de Pompadour" je roztomilou hříčkou o tom, že střídání vlád a milenek je po celá staletí stále stejné. Ministerský předseda koupí pro svou milenku - hvězdu komické opery - nádhernou starožitnou postel, kterou prý Ludvík XV. věnoval Madame de Pompadour. Omylem je postel doručena do sousedního domu ženě poněkud lehčích mravů Agnes de Rungis. A tak se postel Madame de Pompadour stěhuje a přináší štěstí svým vlastníkům ve všech epochách.

Napište nám