Záznam představení brněnského HaDivadla. Hru švýcarského dramatika U. Widmera zrežíroval J. Pokorný.
Hrají: E. Lehotská, M. Ludvíková, T. Matonoha, R. Slovák, J. Sedal, M. Maršálek, J. Polášek a další. Kamera H. Štangl. Televizní režie J. Novák.

Současný švýcarský prozaik a dramatik Urs Widmer se narodil v Basileji v roce 1938, studoval v Curychu, Montpellier a v Paříži, píše však německy. V jeho divadelních hrách, téměř 15 románech a povídkách se vždy mísí humorné s podivným a zvláštním. Jeho téměř nelítostný pohled na současný svět má podporu v cizelovaném stylu.

Hra Top Dogs (1992 ) odehrávající se v prostředí "outplacement" kurzů pro špičkové manažery je vysoce aktuální i v českém prostředí. Text vtahuje sugestivním způsobem diváka do psychologie workholiků, kteří měli donedávna moc, peníze a pocit vlastní nenahraditelnosti, teď o vše přišli, a v rámci terapie odhalují své slabiny, poznávají svou nicotnost. Hořká groteska demaskuje kulty moderní doby - workholismus, posedlost úspěchem a kariérou.

Režisér Jiří Pokorný vytvořil s herci brněnského HaDivadla precizní představení, kde se nehledají odpovědi na věčné otázky, ale kde se tady a teď nastavuje divákovi zrcadlo naší podivné moderní doby.

Přestavení bylo v anketě Divadelních novin třikrát navrženo na Inscenaci roku 2002 a setkalo se s výjimečným diváckým ohlasem.

Brněnské studio ČT zaznamenalo představení v prosinci 2003, režie televizního zpracování Jan Novák.

Napište nám