Lze naplnit sexuální touhy a vyhnout se lásce? Belgie, Francie, Lucembursko, Švýcarsko (1999). Hrají: N. Bayeová, S. López, J. Viala, P. Pavel a další. Režie Frédéric Fonteyne. Ve francouzském znění s titulky.

Šarmantní žena středních let čeká v kavárně na muže, kterého si vybrala na inzerát. Nemá se stát jejím životním partnerem, nechce se do něho zamilovat, má jen naplnit její sexuální touhy. Žena se tak chce definitivně odstřihnout od svých bývalých vztahů. Pohledný muž je Španěl a je překvapen, že již na první schůzku objednala žena pokoj v hotelu. Muž je se svou rolí srozuměn, ani on nechce navázat skutečný vztah. Začnou se pravidelně scházet… a pak, každý po svém, vyprávějí příběh o naplněných sexuálních touhách, ale nenaplněné lásce.

Křehký milostný příběh natočil mladý belgický režisér Frédéric Fonteyne jako svůj druhý celovečerní film. Pornografický vztah vzbudil ohlas především díky režijnímu pojetí a hereckým výkonům, na kterých je film postaven. Nathalie Bayeová získala na 56. MFF v Benátkách 1999 Volpiho pohár za ženský herecký výkon. Jejím partnerem je známý španělský herec Sergi López.

Napište nám