Ostravské hudební nebe na jednom pódiu. M. Dietlová a R. Krajčo uvádějí M. Rottrovou, H. Zagorovou, P. Dobeše, Buty a mnoho dalších populárních zpěváků, zpěvaček a kapel na galakoncertu k 60. výročí ostravského studia ČT. Připravili: M. Dohnal, J. Vašek a R. Motyčka

Při únorovém galakoncertu k 60. výročí vysílání ostravského studia České televize se na pódium haly Gong v Dolní oblasti Vítkovic snesly hvězdy zdejšího hudebního nebe. Zpěváci, zpěvačky a kapely několika generací od přelomu 60. a 70. let po současnost přijely vzdát poctu televiznímu studiu, jehož kamery a mikrofony bedlivě sledovaly jejich cestu vzhůru k výsluní mnohdy již od prvních krůčků. Přestože, anebo právě proto, že řada z nich – rodilých Ostraváků – již ve svém rodném městě nežije, zavládla v zákulisí i na pódiu srdečná, téměř rodinná atmosféra, která se od prvních tónů přenesla i na vděčné, slavnostně naladěné osazenstvo beznadějně vyprodaného hlediště.

Část koncertu plného známých hitů měli diváci ČT možnost vidět v létě v pořadu Černá hvězda aneb 60. let vysílání z Ostravy, ve kterém se ze vztahu k ostravské televizi vyznali také herci, moderátoři a další protagonisté úspěšných pořadů jubilujícího studia. A jelikož zdaleka ne všechno z dvouapůlhodinového záznamu výročního galakoncertu se mohlo do pořadu vejít, připravili jeho tvůrci divákům ČT tentokrát v ryze koncertní podobě vánoční dárek s názvem Černá hvězda podruhé.

Za doprovodu Orchestru Borise Urbánka a Janáčkova komorního orchestru zazpívají Marie Rottrová, Jaroslav Wykrent, Hana Zagorová, Petr Němec, Martin Chodúr, Heidi, Tanja, Pavel Dobeš, Richard Krajčo, Ewa Farna, Markéta Konvičková, Elis, Citron a Buty, moderují Magdalena Dietlová a Richard Krajčo.

Stopáž76 minut
Rok výroby 2016
 P ST AD HD
ŽánrHudba