Slavný kapelník, slavný orchestr a slavní sólisté – to byl recept na vydařený gratulační koncert v červnu 2015 na pražském Žofíně. Blahopřát přišli J. Bohdalová, K. Gott, J. Korn, J. Zelenková, P. Janů, J. Zíma, J. Černý, P. Filipovská, K. Štědrý, L. Munzar, L. Pešek a mnozí další. Moderuje P. Salava. Režie A. Rezek

Legendární dirigent Václav Hybš se narodil 3. 6. 1935 v Polici nad Metují a v roce 2015 tedy slavil 80. narozeniny. Jeho orchestr si navíc připomněl 55 let své umělecké tvorby. Hybš po celou dobu své umělecké činnosti spolupracoval s Československou a Českou televizí. Je rovněž vynikajícím aranžérem a podílel se také na přípravě a realizaci celé řady televizních projektů (Zpívá celá rodina, Hybš hraje Hašlera, Dobrý večer s Waldemarem, Televarieté), a na filmových projektech Starci na chmelu, Kdyby tisíc klarinetů a dalších.

80. narozeniny legendy české pop music si široká veřejnost připomněla 2. 6. 2015 galakoncertem v paláci Žofín. V pestrém programu se představilo několik desítek účinkujících. Mimo jiné K. Gott, J. Bohdalová, J. Korn, P. Janů, K. Štědrý, J. Zíma, P. Filipovská, J. Černý, J. Zelenková a celá řada dalších. Na jevišti se vedle Václava Hybše a jeho orchestru objevili s gratulací i další význační čeští dirigenti.

Kupte si v eShopu

Václav Hybš
hudební skladatel

Václav Hybš

* 3. 6. 1935


Stopáž76 minut
Rok výroby 2015
 HD
ŽánrHudba