Konverzační komedie o pěti postavách a jednom zabouchnutí dveří.
Hrají: I. Svobodová, M. Kramár, J. Dulava, K. Frejová, K. Hádek, L. Pernetová a další. Scénář J. Knitlová. Kamera R. Pavlíček. Režie K. Hanzlík.

Hlavní hrdinka Alice vyhazuje z bytu svého bývalého muže. Při tom si zabouchne dveře. Zatímco její muž odchází hledat pomoc, z bouře a deště venku přichází obyvatel sousedního bytu, Robert. Ti dva se nikdy neviděli, až teď. A je to třesk dvou rozdílných osobností.

Scénáristka Jana Knittlová a režisér Kryštof Hanzlík přicházejí s adaptací divadelní hry amerického autora Jerome Chodorova. Jde o konverzační komedii, jejíž text kdysi přinesla herečka Milena Steinmasslová pro sebe. Jak už to bývá, nakonec ho velkoryse přenechala kolegyni Iloně Svobodové. A tak se na chodbě pronajatého zámečku ve Slapech sešel herecký tým těchto jmen: Ilona Svobovodoá, Maroš Kramár, Jaromír Dulava, Kristýna Frejová, Kryštof Hádek, Lucie Pernetová, Otmar Brancuzský. Dvanáct natáčecích dnů bydlela ústřední dvojice Ilona Svobodová a Maroš Kramár na chodbě. Proč? Protože takové je ústřední téma této komedie. Zabouchnuté dveře přinesou komplikace, ale i poznání. Ostatní postavy tyto dva trosečníky postupně navštěvují a komplikují jim život.

Napište nám