Virtuální realita jako výnosný byznys v podobě animovaných 3-D filmů pouze pro dospělé. Francouzský thriller (2002). Hrají: C. Nielsenová, Ch. Berling, Ch. Sevignyová, G. Gershonová a další. Scénář a režie Olivier Assayas Ve francouzském, anglickém a japonském znění s titulky

Diana je krásná, mladá velmi ambiciózní žena, která pracuje pro velkou mezinárodní obchodní firmu Volf Group, jejíž jednou z nejvíce výnosných aktivit je japonské animované porno 3-D. Firma má právě podepsat významnou exkluzivní smlouvu s japonskými výrobci. O získání výhradních práv na internetovém trhu bojují dvě společnosti Demonlover a Mangatronics. Diana pracuje u Volf Group, ale nemalé částky jí chodí na její účet v Luganu od firmy Mangatronics, pro kterou provádí průmyslovou špionáž. Její dvojjakost nezůstane zcela utajena a ocitne se v kleštích, jejichž sevření znamená smrt. Diana se zaplétá stále víc, žije a pracuje ve světě zla až sama, aniž by to tušila, překročí hranice a stává se součástí virtuálního světa, jakési ultra-moderní brutality, kterou si lze přes internet zaplatit v přímém přenosu.

Demonlover je film, který se pohybuje mezi virtuálním světem, realitou a fantasknem, kde padají mnohé hranice lidskosti.

Režisér filmu Olivier Assayas je významným francouzským tvůrcem, jehož leitmotivem je odraz současného světa v duši lidí se všemi společenskými, sociálními a morálními aspekty. Film byl uveden v hlavní soutěži v Cannes v roce 2002.

Napište nám