Téměř surreálný pohled na způsob života v obyčejné pchjongjangské rodině, která poslušně vykonává rituály režírované státní ideologií.

Film sleduje během jednoho roku život běžné pchjongjangské rodiny, jejíž dcera byla vybrána k účasti na jedné z mnoha slavných korejských veřejných slavností. Má se stát pionýrkou. Sdílená radost a masové rituály ostře kontrastují s šedí každodennosti. Film přináší snad jediný možný pohled na realitu v Severní Koreji jako na nezáměrnou situační komedii, v níž jsou milionům občanů „vymývány“ mozky.

Na 27. ročníku Trieste Film Festivalu (Itálie, 22. – 30. 1. 2016) získal autorský dokument režiséra a scenáristy Vitalije Manského V paprscích slunce cenu za Nejlepší dokumentární film. Festivalově úspěšný dokument, který vznikl v mezinárodní spolupráci Ruska, Německa, České republiky, Lotyšska a Severní Koreje, koprodukovaný Českou televizí, oceňuje v zahraničí odborná porota i diváci. Zatímco obě ceny (Cena za nejlepší režii a Zvláštní cena poroty), které si film nedávno odvezl z prestižního estonského Black Nights Film Festivalu, byly ceny odborné poroty, cena z Terstu je cena udělovaná diváky.

Napište nám