Co je horší, než být odhalen? Zůstat neodhalen. Francouzské drama natočené podle skutečného příběhu. FR/Švýcarsko/Španělsko/2002
Hrají: D. Auteuil, G. Pailhasová, F. Cluzet, A. Devosová, B. Fresson, F. Berléand a další. Režie Nicole Garciaová.

V lednu 1993 Jean-Claude Romand zavraždil svou ženu, své dvě děti a rodiče a pak spáchal sebevraždu. Při vyšetřování se zjistilo, že více než patnáct let lhal své ženě, rodičům, svému okolí a dokonce i nejbližšímu příteli, bývalému spolužákovi. Motto filmu - "Ještě horší než být prozrazen, je nebýt prozrazen." - je leitmotivem celého příběhu. Možná, kdyby se hned v prvopočátku, kdy už na studiích se Jean-Marc (jméno filmové postavy) dopustil první velké lži, se vše prozradilo, nikdy by nedošlo k neustálému prohlubování lží a podvodů, které vyústily v takový výbuch násilí. Jean-Marc lhal o tom, že je lékař, pracuje ve světové lékařské organizaci a jezdí po celém světě. Ve skutečnosti se však stále jen schovával a peníze bral z účtu svých rodičů.

Toto sevřené, v pravém slova smyslu filmově vyprávěné drama, o tom že největším protivníkem člověka je on sám, vzniklo pod režijní rukou Nicole Garciaové s vynikajícím Danielem Auteuilem. Jedinečný dramatický zážitek umocňuje hudba Angela Badalamentiho.

Napište nám