Každý má v sobě silné stránky, jen je objevit. V talk show Jana Mühlfeita najdete možná inspiraci i Vy. Připravili: J. Timková, L. Hendrych, R. Petrenko a další

Další díl pořadu Skrytý potenciál přináší příběh mladé maminky a ambiciózní pracovnice Andrey. Mohla by být se sebou velmi spokojená. Každý má ale laťku pro spokojenosti či nespokojenosti nastavenou jinak. Akční Andrea na sobě neustále pracuje, chce být lepší a úspěšnější. Umí pět jazyků, ve firmě je zvyklá organizovat, zastupuje jednatelku a stále se jí zdá, že je to málo. Andrea pracovala na své sebehodnotě – s koučkou Kateřinou Kryllovou a mentorkou Evou Škorničkovou. Jan Mühlfeit jí poradí, jak co nejlépe rozvíjet svoji osobnost, a životní zkušenosti jí předá také dnešní host Patrik Eliáš, jenž pohovoří o svých zkušenostech, když si jako velmi mladý kluk musel v zahraničí poradit sám a vypracovat se na špičku.
Připadá vám stejně jako Andree, že v životě máte na víc a neumíte se dostatečně prodat? Klíčem k úspěchu je sebeprezentace, a na tu my, Češi, zapomínáme. Když se nikdo o vašich schopnostech nedozví, zřejmě nikdy nedostanete vytouženou pracovní příležitost. Proto buďte odvážní a ukažte se! Andrea si musela uvědomit, že vzdělávání a osobní růst je celoživotní proces, proto je třeba se nabídnout a prosadit už teď a stoupat dál.
Mentorka Eva Škorničková probere s Andreou, co může získat v práci pro větší korporaci. Co jí to může dát a naopak. Jaké otázky si položit při rozhodování, jaké uznává hodnoty, v čem je výjimečná. Je přesvědčená o tom, že mít Andreu mezi svými zaměstnanci by si přála většina šéfů. Mnozí vedoucí firem však dosud nevědí, že největší hodnota firmy jsou kvalitní lidé.

A co zajímavého se stalo v průběhu několikaměsíční práce s Andreou? Podruhé otěhotněla. Nenechte si ujít, jak se vyvíjel její příběh.

Rozhovor Andrey Hermové s Katarínou Zacharovou

Rozhovor Andrey Hermové s Katarínou Zacharovou

Klikněte pro větší obrázekCo se sebepoznání týče, Patrik Eliáš odešel „za velkou louži“ už v devatenácti letech a myslel si o sobě, že umí dobře anglicky a že se rychle prosadí. Angličtina mu však zpočátku dělala potíže a tak byl rád, že mu kolega, hráč z Evropy, i trenéři pomohli se dorozumívat a čím dál víc si cizí řeč osvojovat.

Patrik říká, že v hokeji nestačí být jen soutěživý. Sám vždy preferoval také spravedlnost a férovost na ledě a v neposlední řadě i vděčnost fanouškům, které za jejich věrnost a podporu obdivuje. Koho ještě obdivuje? Každého člověka, který na sobě pracuje, ale který také umí odpočívat, věnovat se sám sobě a rodině.

Byť ho mrzí, že zatím neměl štěstí zažít pocit z vyhrané olympiády, soutěživost ho neopouští, neboť si uvědomuje, že nic netrvá věčně, ani kariéra špičkového hokejisty. Patrik si umí život užívat, s rodinou, kterou považuje za důležitější než sport, i sám o sobě. A co by poradil druhým? Aby ve svých cílech mířili co nejvýš, jak jen to jde.

Ostatně Patrikova soutěživost se potvrdila i v testu silných stránek:

  • Soutěživý
  • Konzistentní
  • Respektovaný
  • Uvážlivý
  • Přizpůsobivý

Z povahy těchto vytestovaných dispozic vyplývá:

Patrik má nejsilnější vlastnosti v oblasti vlivu. Touha být nejlepší ze všech a současně být ostatními uznávaný jej žene kupředu. K tomu mu dopomáhá jeho schopnost být důsledný a dodržovat stanovená pravidla. Neméně důležitá je jeho schopnost pečlivě zvažovat svá rozhodnutí s ohledem na možné překážky a nedělat ukvapené závěry. Ostatní jej proto vnímají jako stabilního člověka, o něhož se mohou opřít. Na druhou stranu je velmi přizpůsobivý, nečekané okolnosti ho nezaskočí, umí rychle reagovat. Má-li tuto kombinaci do velké míry protichůdných talentů zvládnutou, dává mu to velkou konkurenční výhodu proti ostatním – flexibilitu a současně rozvážnost.

Jeho silná touha po sebeprosazení někdy může vykazovat sklon k překonání druhých, kteří by mu stáli v cestě. Bylo by proto vhodné se občas poradit s lidmi se silnou empatií. Mezi jeho nejsilnějšími talenty se nevyskytují žádné strategické dispozice. Doporučuje se nasávat vize a strategie od jiných, kteří mu mohou pomoci nacházet budoucí životní směr.

Nahlédněte do Knihy pro život Andrey Hermové (PDF).

Chat

Dnes máte opět možnost klást otázky pro moderátora pořadu Jana Mühlfeita, který bude po odvysílání pořadu na chatu spolu s hrdinkou dnešního dílu Andreou Hermovou.

Ve čtvrtek 18. února 2016


Kdo je…

Andrea Hermová
asistentka

Andrea Hermová
Stopáž29 minut
Rok výroby 2015
 P ST AD HD
ŽánrZábava