Radosti a strasti života víry. Magazín nejen pro věřící. Uvádí A. Parma
Obsah dílu
V ostravském vydání Křesťanského magazínu se s kamerou podíváme do Ostravany velmi oblíbeného Bělského lesa, kde vznikla nová křížová cesta. Fenomén distanční přípravy na manželství nám přiblíží lékařka a vedoucí střediska Rodina, při Centru pro rodinu a sociální péči, Maria Fridrichová. V seriálu o duchovních osobnostech severní Moravy a Slezska si připomeneme Rudolfa Nejezchlebu, jenž se vedle učitelské činnosti věnoval především péči o opuštěné děti a mládež. Do Opavy se vypravíme za vojenským kaplanem Kamilem Víchou. A na závěr navštívíme multimediální kroužek Biskupského gymnázia v Ostravě-Porubě.

Křížová cesta v Bělském lese
V ostravském Bělském lese u kapličky a studánky vznikla nová křížová cesta. Čtrnáct zastavení v podobě kovových reliéfů ztvárnil umělecký kovář David Sekula. Necelého půl kilometru dlouhou kalvárii zakončuje šestimetrový monumentální dřevěný kříž, který za přítomnosti mnoha věřících požehnal starobělský farář Bohuslav Novák.


Distanční příprava na manželství
Doba covidová si opět vynutila pokrok – lékařka Maria Fridrichová přišla s projektem distanční přípravy na manželství. Pokud totiž do manželství vstupují snoubenci římskokatolického vyznání, musejí obdobnou přípravou povinně projít. Obvykle provádí poučení duchovní správce, koronavirová krize ovšem tyto zvyklosti mění.


Rudolf Nejezchleba
V seriálu o významných kněžích severní Moravy a Slezska představuje svinovský farář, historik a prezident Charity Ostrava Jan Larisch mimořádné osobnosti první poloviny 20. století. Nalezneme mezi nimi Čechy, Poláky i Němce, které s regionem spojuje místo narození či pracovní nasazení. Dnešní díl je věnován Rudolfu Nejezchlebovi – zakladateli Sirotčího spolku Ludmila v Moravské Ostravě a iniciátorovi vzniku Chrámové matice ostravské.


Kamil Vícha
Vojenský kaplan Kamil Vícha byl na kněze vysvěcen v roce 1998 a na přelomu tisíciletí začal spravovat farnost ve Spálově, kde působil až do roku 2007, kdy vstoupil do Armády ČR. Absolvoval zahraniční operace v Kosovu, Afganistánu a Mali. V současné době slouží na základně v Opavě, ale vypomáhá také u sestřiček františkánek a v opavské farnosti.


Multimediální kroužek Biskupského gymnázia v Ostravě
Biskupské gymnázium v Ostravě nezahálí ani během pandemie. Pořídilo si moderní audiovizuální techniku, kterou používá nejen při online výuce, ale založilo také multimediální kroužek. Po dohodě se s duchovní správou v Ostravě-Porubě začali gymnazisté streamovat nedělní bohoslužby z tamějšího kostela.
