Radosti a strasti života víry. Magazín nejen pro věřící. Uvádí A. Parma

Obsah dílu

Přehrát vše

V ostravském vydání Křesťanského magazínu se zúčastníme premiérové česko-slovenské pouti z Velké Skalky do Velehradu. Fenomén obnovy křížů přiblížíme spolu s Markétou Nováčkovou z ostravské Staré Bělé. V novém seriálu o křesťanské muzice představí hudební kritik Milan Tesař kapelu Good Work. Na dvacátý ročník multižánrového mládežnického festivalu SAM se vydáme do Orlové. A na závěr vám představíme opavskou básnířku Helenu Jombíkovou.


UDÁLOST – Letní česko-slovenské putování na Velehrad

Cyrilometodějská poutní trasa je nová, dynamicky se rozvíjející síť poutních tras, které končí na významném moravském poutním místě – na Velehradě. Letošní novinkou bylo otevření stezky z kláštera ve Velké Skalce u Trenčína. Poutníci hlásící se k odkazu svatých Cyrila a Metoděje se tak mohli projít místy, kudy již dávno před nimi procházeli jejich předkové za prací, obživou či z touhy poznat něco nového.

Evropská kulturní stezka sv. Cyrila a Meoděje


FENOMÉN – Obnova křížů

U rodinné farmy manželů Nováčkových ve Staré Bělé stával celých sto dvacet let kříž. Každý se u něj zastavil. Někdo potichu postál. Někdo se uklonil. Ti zbožnější přidali krátkou modlitbu. Vloni však kříž poničila skupinka mladých vandalů. Nováčkovi jsou nejen zbožní, ale také spravedliví, a tak výtržníky vypátrali, ba co více. Dosáhli toho, že se na obnově kříže podílel také polepšený pachatel.

Farnost Bělá


SERIÁL – Good Work

S příchodem nového školního roku přinášíme také nový seriál. V něm se věnujeme křesťanské hudbě, lépe řečeno lokálním křesťanským hudebním skupinám. Průvodcem cyklu je hudební redaktor Radia Proglas Milan Tesař. Ten v prvním díle představí kapelu Good Work, která je známá spíš pod původním názvem Paprsky a jejíž repertoár lze jen těžko zařadit do nějaké hudební škatulky.

Good Work


BYLI JSME PŘI TOM – Festival SAM Orlová

Festival SAM je ideální příležitost, jak strávit čtyři dny v létě příjemným a obohacujícím způsobem. Je určen křesťanům, ale také všem, kterým je víra nějakým způsobem blízká, ať už jsou sami věřící nebo ne. Jednotlivé večery patří kultuře, tedy divadlu, filmu či koncertům koncertům. V denním programu jsou pak připraveny semináře vedené zajímavými hosty, workshopy a netradiční bohoslužby.

SAM Orlová


SEZNAMTE SE – Básnířka Helena Jombíková

No tak mám diagnózu“ – tak se nazývá sbírka básnířky Heleny Jombíkové, která je od dětství slabozraká. K oční vadě se však přidaly bolestivé potíže pohybového aparátu. "Byla jsem nevěřící Tomáš," vysvětluje svůj předchozí ateizmus paní Helena a jedním dechem dodává, jak svým těžkým údělem dospěla k víře, "já si s Ježíšem normálně povídám, jako by to byl můj kamarád."

Už to běží!


Stopáž26 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD