Radosti a strasti života víry. Magazín nejen pro věřící. Uvádí P. Oppeltová

Obsah dílu

Přehrát vše

V úvodu magazínu představíme nový projekt Radia Proglas „ Slyš.to“, ve kterém začíná vydávat audioknihy. Také se podíváme za pracovníky domácího hospice sv. Lucie v Brně, navštívíme farnost ve Šlapanově na Vysočině a zavítáme na místa, kde na Moravě v 17. století žili takzvaní novokřtěnci. Pořadem provází Petra Oppeltová.


Projekt „Slyš.to“ na Radiu Proglas

Radio Proglas vstupuje do 25. roku svého vysílání – a přichází v něm s novinkou: projektem Slyš.to, ve kterém začíná vydávat audioknihy. Zatím jich stihlo natočit sedm, pro rok 2020 už je ale v plánu dalších 25 titulů. Prostředky získané z prodeje audioknih poslouží na další rozvoj rádia, které se plánuje rozrůstat – jak personálně, tak technicky.

Slyš.to

Autor reportáže: Zuzana Petrů


Domácí hospic sv. Lucie

Už třetím rokem funguje při Diecézní charitě v Brně Domácí hospic sv. Lucie. Za tu dobu se jeho pracovníci postarali o sedmdesátku nevyléčitelně nemocných, ale i o jejich blízké, které doprovází jak v době umírání pacienta, tak v časech truchlení. Právě domácí hospicová péče je jednou z hlavních priorit brněnské charity. Nemocným a jejich rodinám napříč celou diecézí chce umožnit, aby zůstali co nejdéle spolu.

Domácí hospic sv. Lucie

Autor reportáže: Zuzana Petrů


Farnost Šlapanov na Vysočině

Velký kostel, malá farnost. Kostel ve Šlapanově na Vysočině je sice centrem farnosti pro sedm dalších vesnic z okolí, co do počtu farníků, ale patří spíš k těm menším. O to větší tam teď mají plány: především opravit chátrající kostel ze 14. století. S příchodem kněze Petra Soukala se plány postupně mění ve skutečnost.

Farnost Šlapanov


Novokřtěnci na Moravě

Na Moravě žili jen necelé století, zanechali za sebou ale znatelnou stopu v podobě fajánské keramiky a dalších rukodělných výrobků. Řeč je o takzvaných novokřtěncích. Jako protestanté byli pro své vyznání nakonec ze zdejších krajů vykázáni. O jejich životě tak už mluví hlavně objevy z vykopávek a zápisy v kronikách.

Novokřtěnci
Alinkov


Stopáž26 minut
Rok výroby 2020
 P ST HD