Radosti a strasti života víry. Magazín nejen pro věřící. Uvádí P. Oppeltová

Obsah dílu

Přehrát vše

Úvodu magazínu bude patřit zamyšlení nad postní dobou. Dále navštívíme jednu z nejzajímavějších křížových cest u nás v Moravské Třebové a představíme Parabibli a jejího autora Alexandra Fleka, který se podíval na biblické příběhy pohledem moderního člověka. Na závěr zavítáme na zkoušku hudební skupiny Brouci. Pořadem provází Petra Oppeltová.


Postní doba

Je doba postní a s ní souvisí také zklidnění a odříkání. Nejen jídla, ale třeba i sociálních sítí nebo internetu vůbec. Jak tuto dobu ale prožívali naši předkové? V reportáži jsme se vydali hlouběji do minulosti – dokonce ještě před samotné křesťanství. A našli jsme hned několik podobností.

Autor reportáže: Zuzana Petrů


Křížový vrch v Moravské Třebové

O událostech spojených s ukřižováním Ježíše Krista vypráví prostřednictvím 14 zastavení Křížová cesta. Náš štáb se vydal na křížovou cestu do Moravské Třebové, která má ale zastavení jen čtyři – ta zbývající už nikdo nepostavil. Přesto jde o jednu z nejzajímavějších památek tohoto typu u nás.

Křížový vrch

Autor reportáže: Zuzana Petrů


Parabible

Po moderním překladu Bible pro 21. století, se kazatel Alexandr Flek podíval na biblické příběhy pohledem moderního člověka. Vznikla Parabible. Krátké texty o Ježíši v současném kontextu i kulisách nejprve psal na sociální síť. Na podzim dostaly i knižní podobu. Parabible rychle získala oblibu nejen u věřících a kazatelů, ale i laiků, kteří klasickou Bibli dosud nikdy nečetli.

Parabible

Autor reportáže: Markéta Bočková


Skupina Brouci

Chtěli zpívat s dětmi a pro děti, ale zároveň se vyhnout jednoduchým melodiím i textům. Nakonec si zakladatelé skupiny Brouci nechali napsat a složit vlastní písničky. Dětská témata se v nich mísí s duchovními jinotaji. Vloni vydali své první cédéčko. Zkoušky Brouci většinou rozdělují - zatímco hudebníci zkouší obvykle až před koncerty, dětští zpěváci se potkávají na víkendových soustředěních. Ukočírovat 13 školáků totiž není jednoduché.

Brouci

Autor reportáže: Markéta Bočková


Stopáž26 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD