Radosti a strasti života víry. Magazín nejen pro věřící. Uvádí P. Oppeltová (2018)

Obsah dílu

Přehrát vše

V úvodu magazínu přineseme reportáž z husitské pouti do rodiště Tomáše Garrigue Masaryka do Hodonína, jejímž hlavním tématem bylo 100. výročí vzniku samostatného státu a uctění památky prvního československého prezidenta. Také představíme metodistickou farnost v Mikulově, jejíž historie je spojena s Moravskou vesnicí v Bulharsku. Navštívíme Veselou školu a seznámíme vás s projektem Pečuj doma, který je určen laickým opatrovatelům. Pořadem provází Petra Oppeltová.


Husitská pouť do Hodonína

Druhou sobotu v září se stal jihomoravský Hodonín cílem věřících z Církve československé husitské. Hlavním tématem diecézní poutě do rodiště Tomáše Garrigue Masaryka bylo 100. výročí vzniku samostatného státu a uctění památky prvního československého prezidenta.

Církev československá husitská

Autor reportáže: Luisa Divišová


Metodisté v Mikulově

Metodistická církev má s naší vlastí společného víc, než by se na první pohled mohlo zdát. Zakladatele metodismu Angličana Johna Wesleyho totiž v první polovině 18. století duchovně inspirovali misionáři Jednoty bratrské. K nám se pak metodismus dostal oklikou z Ameriky. Současná farnost Evangelické církve metodistické v Mikulově má ale ještě složitější historii – spojenou s Moravskou vesnicí v Bulharsku. Právě rodiny, které se v 50. letech z Bulharska vrátily do vysídleného pohraničí, stály u základů jihomoravské metodistické komunity.

Evangelická církev metodistická Mikulov

Autor reportáže: Markéta Bočková


Veselá škola

Školní rok je už v plném proudu a i v pražské Veselé škole je pěkně živo a veselo. Už pětadvacet let je tato církevní základní škola důkazem, že je možné děti úspěšně vzdělávat tak, aby je to těšilo. Každým rokem zájemců o školu přibývá. Zřídilo ji pražské Arcibiskupství a pomyslný základní kámen položila současná ředitelka Jana Válková, která si založení školy doslova vymodlila.

Veselá škola

Autor reportáže: Luisa Divišová


Pečuj doma

Péče o blízkého, který se o sebe nedokáže samostatně postarat, je náročný úkol. Diakonie Českobratrské církve evangelické nabízí laickým opatrovatelům už pátým rokem pomoc díky projektu Pečuj doma. Využít mohou nejen příručky nebo videonávody, ale také navštívit kurzy věnované různým úskalím domácí péče.

Pečuj doma

Autor reportáže: Markéta Bočková


Stopáž26 minut
Rok výroby 2018
 ST HD