Radosti a strasti života víry. Magazín nejen pro věřící. Uvádí P. Oppeltová

Obsah dílu

Přehrát vše

V úvodu magazínu se podíváme do Žďáru nad Sázavou, kde se místní katolické farnosti už po devatenácté připravovali na pašijovou hru pod širým nebem „Co se stalo s Ježíšem“. Také navštívíme evangelický sbor v Novém Městě na Moravě a představíme Oblastní Charitu v Moravské Třebové. Na závěr vás seznámíme s hudební skupinou Only His z Veselí nad Moravou. Pořadem provází Petra Oppeltová.

Žďárské pašije

režie: Michaela Rozbrojová

Klikněte pro větší obrázek Od února se farníci ve Žďáře nad Sázavou připravovali na pašijovou hru „Co se stalo s Ježíšem“, kterou letos před Velikonocemi hrají už po devatenácté. Sehrát 250 neherců není nic jednoduchého, proto se každý rok vše musí znovu nazkoušet. A letos jsme na jedné takové zkoušce byli i my.

Farnost sv. Prokopa ve Ždáru nad Sázavou

Evangelický sbor v Novém Městě na Moravě

režie: Markéta Bočková

Klikněte pro větší obrázek Evangelický sbor v Novém Městě na Moravě kromě pastorační činnosti rozvíjejí i několik sociálních projektů – například podporu domácí péče o členy rodiny nebo stavbu domova pro lidi s demencí. Navíc zdejší farář tvoří nejen výtvarné pomůcky pro hodiny náboženství, ale sám navrhl a spolu s členy sboru i vyrobil altánek nebo prolézačky v parku kolem kostela.

Farní sbor ČCE Nové město na Moravě

Charita v Moravské Třebové

režie: Markéta Bočková

Klikněte pro větší obrázek Oblastní Charita v Moravské Třebové patří k těm menším, služby, které nabízí, by ale jinak v regionu chyběly. Domeček a Ulita jsou dvě místa pod jednou střechou, kde mohou najít pomoc lidé se zdravotním nebo mentálním hendikepem. A ve městě se už objevil i samostatný sociální podnik, kde zdravotně znevýhodněné přímo zaměstnávají.

Charita Moravská Třebová

Hudební skupina Only His

režie: Markéta Bočková

Klikněte pro větší obrázek Skupina Only His z Veselí nad Moravou je mezi svými příznivci známá především díky adventním koncertům. Na repertoáru ale pracují její členové po celý rok. Na zkoušky se scházejí v bývalé synagoze, která patří Sboru Církve adventistů sedmého dne.

Only his

Stopáž26 minut
Rok výroby 2017
 P ST HD