Radosti a strasti života víry. Magazín nejen pro věřící. Uvádí P. Oppeltová

Obsah dílu

Přehrát vše

V úvodu magazínu přineseme rozhovor s izraelskou zpěvačkou NOA, která začátkem února koncertovala v brněnském Národním divadle. S trvalým jáhnem Janem Špilarem si připomene už jedenáctý ročník Národního týdne manželství a představíme husitského faráře Jiřího Sladkého, který se mimo práce duchovního rád projede i ve svém sportovním veteránu. Na závěr se vydáme do Nového Hrozenkova, kde i přes nepřízeň počasí navštěvují nepřetržitě pracovnice místní charity své klienty. Pořadem provází Petra Oppeltová.

Noa v Brně

režie: Michaela Fišer Rozbrojová

Klikněte pro větší obrázek Achinoam Nini neboli Noa je jednou z nejvýznamnějších izraelských zpěvaček dneška. V Brně se v únoru poprvé představila českému publiku na samostatném koncertě. Její hudbu lze těžko charakterizovat jedním slovem. Mísí v ní totiž několik žánrů, od blues přes populární hudbu až po tradiční izraelský folk.

Noa

Národní týden manželství

režie: Markéta Bočková

Klikněte pro větší obrázek Už pojedenácté se u nás letos slavil Národní týden manželství. V týdnu po svátku svatého Valentýna tak mohli lidé v celé republice navštívit akce, které měly za úkol připomenout význam a smysl společné cesty životem. Tentokrát pod heslem „recept na šťastné manželství“.

Týden manželství

Husitský farář Jiří Sladký

režie: Markéta Bočková

Klikněte pro větší obrázek Hrotovice leží na samé hranici Vysočiny s jižní Moravou. Právě v nich už jedenáctým rokem slouží farář Církve československé husitské Jiří Sladký. Rodilý Třebíčák ale tráví hodně času na cestách – pravidelně vyráží do nedalekých Myslibořic za seniory do domova Diakonie nebo do Brna nahrávat rozhlasové pořady o historických osobnostech křesťanských dějin. Ostatně řízení a auta jsou jeho velký koníček.

Charita Nový Hrozenkov

režie: Michaela Fišer Rozbrojová

Klikněte pro větší obrázek Dvacetistupňové mrazy, ledovka, bílá tma. Počasí, při kterém by většina z nás raději zůstala doma v teple. Pracovníci charity z Nového Hrozenkova ale vyjíždějí za svými klienty za jakéhokoliv počasí. Lidé z několika horských údolí jsou totiž na jejich pomoc v mnoha případech úplně odkázáni.

Charita Nový Hrozenkov

Stopáž26 minut
Rok výroby 2017
 P ST HD