Křesťanský magazín

19. únor 2017

26 minut

Obsah dílu

Mateřská škola Jabula v Moravských Budějovicích — Salesiánské mediální centrum v Brně — Moldavský pravoslavný kněz Alexandr Ceban — Podmalby Zuzany Kadlecové-Čechové

Části dílu

00:36
Mateřská škola Jabula v Moravských Budějovicích
  Pedagogika Franze Ketta vznikla v 70. letech minulého století v Bavorsku; pro katechetickou práci s dětmi z problematických sociálních podmínek. Postupně se z ní však vyvinul celý vzdělávací systém, podle kterého u nás už učí několik mateřských škol. Jednou z nich je i nedávno otevřená Jabula v Moravských Budějovicích.
  06:37
  Salesiánské mediální centrum v Brně
   Natočit vlastní video, vyrobit letáček nebo nafotit farní akci – to všechno se mohou naučit děti a mladí lidé v kurzech a kroužcích Salesiánského mediálního centra. Brněnští salesiáni se věnují také mediální výchově a pořádají semináře o fungování reklamy nebo nástrahách sociálních sítí.
   12:47
   Moldavský pravoslavný kněz Alexandr Ceban
    Než se Alexandr Ceban stal pravoslavným knězem, měl už za sebou nejen odchod z rodného Moldavska do České republiky, ale i zkušenosti z několika zaměstnání, ve kterých by většina lidí duchovního nečekala. Dodnes třeba chodí jako překladatel a tlumočník do brněnské vazební věznice.
    19:01
    Podmalby Zuzany Kadlecové-Čechové
     Zdobení skla malbou je řemeslo staré jako sklo samo. Podmalby, tedy obrázky malované na zadní stranu skleněných tabulek, se staly i součástí lidového křesťanství. Zobrazovaly totiž nejoblíbenější světce a ochránce věřících. Tomuto prastarému umění se věnuje i Zuzana Kadlecová-Čechová, která nás pozvala do své dílny v Brně.
     Přehrát celé video
     Stopáž27 minut
     Další díl
     26. únor 2017

     Přehled dílů

     829 dostupných
     Stopáž27 minut

     22. květen

     Ekumenická bohoslužba v bývalé věznici v Uherském Hradišti — Výročí narození Jana Amose Komenského — Unikátní kaple v brněnském paláci šlechtičen v Brně — Komorní opera Dialogy karmelitek

     Premiéra neděle 22. 5. 2022 na ČT2
     Stopáž27 minut

     15. květen

     Adventistický seminář na Sázavě — Jom ha šoa — Vladimír Dzuro

     Premiéra neděle 15. 5. 2022 na ČT2
     Stopáž26 minut

     8. květen

     Ostatky císaře Karla Habsburského v Olomouci — Mezinárodní projekt Bible24 v Opavě — Páter Jan Valerián — Soutěž — Bohoslužba neslyšících katolíků v ostravském Svinově — Nová kniha biskupa Josefa Hrdličky.

     Premiéra neděle 8. 5. 2022 na ČT2
     Stopáž26 minut

     1. květen

     Charitativní pomoc ukrajinským uprchlíkům — Starobylé umění podmaleb na sklo — Výtvarná výstava Hany Novákové — Nový dokument „Až zařve lev“

     Premiéra neděle 1. 5. 2022 na ČT2
     Stopáž27 minut

     24. duben

     Pomoc různých církví ukrajinským uprchlíkům na Brněnsku — Kameny zmizelých v Telnici — Velikonoční festival duchovní hudby — Cisterciácký klášter ve Žďáru nad Sázavou

     Premiéra neděle 24. 4. 2022 na ČT2
     Stopáž26 minut

     Velikonoční speciál Křesťanského magazínu

     Pastoral Brothers a Tomáš Petráček o výzvách, kterým čelí církve v současném Česku. V diskuzi moderované Janem Vávrou odpovídají na otázky, které se v církevním prostředí často vyslovují jen šeptem.

     Premiéra neděle 17. 4. 2022 na ČT2

     Křesťanský magazín na sociálních sítích

     Napište nám

     Související pořady