Nahrávám video

Obsah dílu

Kolpingova rodina ve Velké Bíteši — Dominikán Patrik Kužela — Loreta u brněnských minoritů — Šumění andělských křídel

Části dílu

00:36
Kolpingova rodina ve Velké Bíteši
  Půl milionu lidí po celém světě už čítá takzvaná Kolpingova rodina. Jde o následovníky odkazu německého kněze Adolpha Kolpinga. I když její členové příbuzní nejsou, spojuje je víra v Boha i společná práce. Například jako Kolpingovy příznivce ve Velké Bíteši na Vysočině. Tam Kolpingova rodina vloni oslavila už dvacet let od založení.
  06:32
  Dominikán Patrik Kužela
   Bylo mu pouhých 26, když Patrik Kužela zemřel v Osvětimi. Byl člen dominikánského řádu, nadaný i oblíbený student, básník. Jáhen, který se kněžského svěcení už nedožil, si podle těch, kteří jeho příběh znají, zaslouží označení mučedník.
   13:04
   Loreta u brněnských minoritů
    Historie konventu bratří minoritů sahá až do počátku 13. století a je tak nejdéle fungujícím klášterem v Brně. Tím ale výčet jeho nej zdaleka nekončí. Kromě vzácných barokních fresek v loretánském kostele tady pracují restaurátoři i na opravě nejstarších brněnských varhan. Jednotlivé píšťaly si můžete adoptovat i vy.
    19:17
    Šumění andělských křídel
     Andělé provázejí člověka odnepaměti. Bytosti, které ztělesňují boží dokonalost, byly ale zároveň čímsi znepokojujícím, protože se vymykaly lidskému rozumu, a chladní k nim nezůstávali ani umělci. Více než dvě stovky obrazů a soch věnovaných těmto nebeským poslům, můžete vidět na výstavě Šumění andělských křídel v Muzeu umění a Arcidiecézním muzeu v Olomouci.
     Přehrát celé video
     Stopáž27 minut
     Další díl
     5. únor 2017

     Křesťanský magazín na sociálních sítích

     Napište nám