26 minut
Křesťanský magazín

23. říjen 2016

Obsah dílu

Zdislávky — Lev a orlice. Moravští Lucemburkové a jejich hrad. Nová stálá expozice na hradě Veveří — CENAP – Centrum naděje a pomoci — Muzeum nové generace

Části dílu

00:36
Zdislávky
  Říkají si Zdislávky a zvolily si zasvěcený život. Místo v klášteře ho ale tráví v běžném světě. Jejich sekulární institut „Dílo blažené Zdislavy“ patří do Dominikánské řádové rodiny a jako jediný vznikl přímo na našem území.
  07:07
  Lev a orlice. Moravští Lucemburkové a jejich hrad. Nová stálá expozice na hradě Veveří
   Na kdysi reprezentativním sídle moravských markrabat, hradě Veveří, můžete navštívit stálou výstavu věnovanou jednomu z nejvýznamnějších českých rodů – Lucemburkům. Do duchovních dějin Moravy zasáhl především mladší bratr císaře Karla IV. Jan Jindřich, který štědře dotoval stavby mnoha klášterů a kostelů.
   12:56
   CENAP – Centrum naděje a pomoci
    Brněnské Centrum naděje a pomoci, zkráceně CENAP, je otevřené všem, kteří hledají způsob přirozeného plánování rodiny. Ať už jsou jejich důvody pro takovou volbu zdravotní nebo etické, naleznou zde například alternativu k užívání hormonální antikoncepce.
    17:43
    Muzeum nové generace
     Přeměnit areál bývalého cisterciáckého kláštera v ojedinělou muzejní expozici, která návštěvníky vtáhne přímo do historie. To byl hlavní záměr majitelky zámku ve Žďáru nad Sázavou Marie Kinské. Muzeum nové generace, které zde nechala vybudovat, tak sází především na videoprojekce a efekty, které uchvátí téměř všechny lidské smysly.
     Přehrát celé video
     Stopáž27 minut
     Další díl
     30. říjen 2016

     Přehled dílů

     708 dostupných
     Stopáž27 minut

     24. září

     Jak jsou přijímány ženy jako představitelky církevních společenství? Signalizují změny ve vedení kněžských seminářů novou cestu ve výchově kněžského dorostu? A jaké dozvuky mají Světové dny mládeže v Lisabonu?

     24. 9. 2023 na ČT2
     Stopáž27 minut

     17. září

     Mariánská úcta v polské Ketři, nový biskup ostravsko-opavské diecéze, varhany ve Valašském Meziříčí, Zarážení hory v Polešovicích a pravoslavná církevní obec ve Vilémově.

     17. 9. 2023 na ČT2
     Stopáž27 minut

     10. září

     Na úvod přineseme reportáž z Absolventského Velehradu, ohlédneme se za festivalem Meeting Brno, který se letos zaměřil na postavení žen v církvi, navštívíme Martu Jirousovou, dceru básníka Ivana Martina Jirouse a představíme specifické duchovní písně v podání folkloristky Magdaleny Múčkové a cimbálová muziky Danaj.

     10. 9. 2023 na ČT2
     Stopáž27 minut

     3. září

     Poutě jako novodobý fenomén. Čím jsou poutní místa tak přitažlivá pro současného člověka?

     3. 9. 2023 na ČT2
     Stopáž27 minut

     25. červen

     Noc kostelů — Pouť na Sázavě — Hořické pašijové dny — Socha Marie Restituty Kafkové

     25. 6. 2023 na ČT2
     Stopáž27 minut

     18. červen

     Pravoslavná církev v Teplicích — Nadace sester Boromejek — Kniha „Mučedníci a oběti pro Krista“ — Jabok - 30 let — Noc kostelů

     18. 6. 2023 na ČT2
     Stopáž27 minut

     11. červen

     Pravoslavná cyrilometodějská pouť do Mikulčic, Začátek lázeňské sezony v Karlově Studánce, Varhany na Svatém Kopečku, Motorkářská pouť v Ostravě a Dům sv. Cyrila a Metoděje v opavských Vlaštovičkách.

     11. 6. 2023 na ČT2
     Stopáž26 minut

     4. červen

     Umožnit alespoň některým rozvedeným, kteří žijí v novém partnerském svazku, přístup ke svatému přijímání a zároveň je pozvat ke svátosti smíření. To je cíl nové iniciativy plzeňského biskupa Tomáše Holuba. Pastorace rozvedených v širších souvislostech.

     4. 6. 2023 na ČT2
     Stopáž27 minut

     28. květen

     Setkání katolické mládeže — Charitativní projekt „Mary's meals“ — Restaurátorské práce ve vyškovské synagoze — Arcidiecézní muzeum Olomouc — Pozvánky

     28. 5. 2023 na ČT2
     Stopáž27 minut

     21. květen

     Celorepublikové Dny dobrovolnictví, náměstí kardinála Tomáška v Ostravě-Svinově, varhany na hradě Bouzově, Ministrantský den v Arcibiskupském kněžském semináři v Olomouci a Komunitní centrum P. Josefa Peče ve Staré Vsi nad Ondřejnicí.

     21. 5. 2023 na ČT2

     Křesťanský magazín na sociálních sítích

     Napište nám