Radosti a strasti života víry. Magazín nejen pro věřící. Uvádí P. Oppeltová

Obsah dílu

Přehrát vše

V úvodu magazínu představíme sestry Zdislávky, které si zvolily zasvěcený život, ale místo v klášteře ho tráví v běžném světě. Jejich sekulární institut „Dílo blažené Zdislavy“ patří do Dominikánské řádové rodiny a jako jediný vznikl přímo na našem území. Také vás pozveme na hrad Veveří, kde můžete navštívit stálou výstavu věnovanou jednomu z nejvýznamnějších českých rodů – Lucemburkům a jejich duchovnímu odkazu. Dále navštívíme brněnské Centrum naděje a pomoci, které je otevřené všem, kteří hledají způsob přirozeného plánování rodiny a na závěr si v areálu bývalého cisterciáckého kláštera ve Žďáru nad Sázavou prohlédneme ojedinělou muzejní expozici. Pořadem provází Petra Oppeltová.

Zdislávky

režie: Markéta Bočková

Klikněte pro větší obrázekŘíkají si Zdislávky a zvolily si zasvěcený život. Místo v klášteře ho ale tráví v běžném světě. Jejich sekulární institut „Dílo blažené Zdislavy“ patří do Dominikánské řádové rodiny a jako jediný vznikl přímo na našem území.

Zdislávky

Lev a orlice. Moravští Lucemburkové a jejich hrad. Nová stálá expozice na hradě Veveří

režie: Michaela Rozbrojová

Klikněte pro větší obrázekNa kdysi reprezentativním sídle moravských markrabat, hradě Veveří, můžete navštívit stálou výstavu věnovanou jednomu z nejvýznamnějších českých rodů – Lucemburkům. Do duchovních dějin Moravy zasáhl především mladší bratr císaře Karla IV. Jan Jindřich, který štědře dotoval stavby mnoha klášterů a kostelů.

Hrad Veveří

CENAP – Centrum naděje a pomoci

režie: Markéta Bočková

Klikněte pro větší obrázekBrněnské Centrum naděje a pomoci, zkráceně CENAP, je otevřené všem, kteří hledají způsob přirozeného plánování rodiny. Ať už jsou jejich důvody pro takovou volbu zdravotní nebo etické, naleznou zde například alternativu k užívání hormonální antikoncepce.

Centrum naděje a pomoci

Muzeum nové generace

režie: Michaela Rozbrojová

Klikněte pro větší obrázekPřeměnit areál bývalého cisterciáckého kláštera v ojedinělou muzejní expozici, která návštěvníky vtáhne přímo do historie. To byl hlavní záměr majitelky zámku ve Žďáru nad Sázavou Marie Kinské. Muzeum nové generace, které zde nechala vybudovat, tak sází především na videoprojekce a efekty, které uchvátí téměř všechny lidské smysly.

Zámek Žďár

Stopáž26 minut
Rok výroby 2016
 P ST HD