Nahrávám video
Křesťanský magazín

23. říjen 2016

Obsah dílu

Zdislávky — Lev a orlice. Moravští Lucemburkové a jejich hrad. Nová stálá expozice na hradě Veveří — CENAP – Centrum naděje a pomoci — Muzeum nové generace

Části dílu

00:36
Zdislávky
  Říkají si Zdislávky a zvolily si zasvěcený život. Místo v klášteře ho ale tráví v běžném světě. Jejich sekulární institut „Dílo blažené Zdislavy“ patří do Dominikánské řádové rodiny a jako jediný vznikl přímo na našem území.
  07:07
  Lev a orlice. Moravští Lucemburkové a jejich hrad. Nová stálá expozice na hradě Veveří
   Na kdysi reprezentativním sídle moravských markrabat, hradě Veveří, můžete navštívit stálou výstavu věnovanou jednomu z nejvýznamnějších českých rodů – Lucemburkům. Do duchovních dějin Moravy zasáhl především mladší bratr císaře Karla IV. Jan Jindřich, který štědře dotoval stavby mnoha klášterů a kostelů.
   12:56
   CENAP – Centrum naděje a pomoci
    Brněnské Centrum naděje a pomoci, zkráceně CENAP, je otevřené všem, kteří hledají způsob přirozeného plánování rodiny. Ať už jsou jejich důvody pro takovou volbu zdravotní nebo etické, naleznou zde například alternativu k užívání hormonální antikoncepce.
    17:43
    Muzeum nové generace
     Přeměnit areál bývalého cisterciáckého kláštera v ojedinělou muzejní expozici, která návštěvníky vtáhne přímo do historie. To byl hlavní záměr majitelky zámku ve Žďáru nad Sázavou Marie Kinské. Muzeum nové generace, které zde nechala vybudovat, tak sází především na videoprojekce a efekty, které uchvátí téměř všechny lidské smysly.
     Přehrát celé video
     Stopáž27 minut
     Další díl
     30. říjen 2016

     Křesťanský magazín na sociálních sítích

     Napište nám