Radosti a strasti života víry. Magazín nejen pro věřící. Uvádí P. Oppeltová

Obsah dílu

Přehrát vše

V úvodu magazínu zavítáme do Lukova na otevření pamětní síně kněze Jana Buly a představíme novou knihu autorů Luďka Navary a Miroslava Kasáčka „A přece budu blízko“ o životě a mučednické smrti páterů Jana Buly a Václava Drboly od Babic. Přineseme reportáž z primiční mše dominikána Petra Dvorského, který v polovině prázdnin celebroval svou primici v Ostrově u Macochy. Navštívíme brněnské Centrum pro rodinu a sociální péči v jeho nových prostorách, které získalo od svého zřizovatele – Biskupství brněnského. A podíváme se do rodiště kardinála Štěpána Trochty, kde se už několik let scházejí farníci, aby požehnali úrodu. Pořadem provází Petra Oppeltová.

Pamětní síň Jana Buly v Lukově

Připravila: Michaela Rozbrojová

Klikněte pro větší obrázekPán Bůh mi vyměřil krátký život, ale věřím, že nebyl nadarmo,“ napsal kněz Jan Bula v posledním dopise z vězení noc před svojí popravou. A nemýlil se. Jeho pohnutý osud, poznamenaný známým babickým případem, bude připomínat pamětní síň v bývalé faře v rodném Lukově. Mše svaté za oběti komunistického režimu i požehnání síně se ujal generální vikář brněnské diecéze Jiří Mikulášek.

R. D. Václav Drbola a R. D. Jan Bula

Primiční mše dominikána Petra Dvorského

Připravila: Markéta Bočková

Klikněte pro větší obrázekPrimiční mše je zlomový moment v životě každého kněze. Na svou první mši po vysvěcení se totiž vrací do rodné obce – stejně jako dominikán Petr Justýn Dvorský, který v polovině prázdnin celebroval svou primici v Ostrově u Macochy.

Klášter Dominikánů Olomouc

Brněnské Centrum pro rodinu má nové prostory

Připravila: Markéta Bočková

Klikněte pro větší obrázekUž téměř čtvrt století podporuje brněnské Centrum pro rodinu a sociální péči rodiny ve všech jejich podobách – mladé i zkušené, rozvětvené i neúplné, harmonické i ty s problémy. Letos získalo Centrum od svého zřizovatele – Biskupství brněnského – nové, větší prostory.

Centrum pro rodinu a sociální péči

Požehnání úrody v rodišti kardinála Trochty

Připravila: Michaela Rozbrojová

Klikněte pro větší obrázekNa jaře společně zasejí obilí, aby z něj na podzim semleli mouku a upekli chleba a hostie pro děti, které půjdou v příštím roce k prvnímu svatému přijímání. Program Od zrníčka ke chlebíčku funguje ve Francově Lhotě, rodišti prvního českého salesiána u nás, kardinála Štěpána Trochty, už čtrnáct let. A právě na poli jeho rodičů se koncem léta sejdou místní věřící, aby poděkovali Bohu za úrodu a nechali ji požehnat.

Štěpán Trochta

Stopáž26 minut
Rok výroby 2016
 P ST HD