Radosti a strasti života víry. Magazín nejen pro věřící. Uvádí P. Oppeltová

Obsah dílu

Přehrát vše

V úvodu magazínu se podíváme do Špiček na Přerovsku, kam se nedávno v podobě funkční kopie vrátila unikátní dřevěná monstrance. Také navštívíme pěstounskou rodinu z Uherského Ostrohu a připomeneme i 10 let působení střediska Eliada v Brně. Na závěr vás pozveme do kostela rovnoprávnosti, který se nachází v obci Rovečné na Vysočině. Pořadem provází Petra Oppeltová.

Monstrance ze Špiček

Připravila: Luisa Divišová

Klikněte pro větší obrázek Nebýt šťastné náhody, padal by na ni dál v depozitáři prach. Historický unikát, který zřejmě nemá obdoby v celé Evropě, mohli donedávna obdivovat návštěvníci Arcidiecézního muzea v Olomouci mezi exponáty výstavy Smlouva nová a věčná. Monstrance ze Špiček, dosud jediná dochovaná celodřevěná schránka pro uložení hostie, se nedávno v podobě funkční liturgické kopie vrátila domů, do Špiček. Osobně ji tam přivezl arcibiskup Jan Graubner.

Sdružení pěstounských rodin

Připravila: Michaela Fišer Rozbrojová

Klikněte pro větší obrázek U počátků Sdružení pěstounských rodin stály tři manželské páry, ke kterým se postupně během dvaceti let existence organizace, přidalo na dvanáct set dalších. Přes 4000 dětí tak mělo možnost místo v dětských domovech, vyrůstat v rodinách. Michaela Rozbrojová navštívila rodinu Těthalových, u kterých jsme natáčeli před 13 lety, kdy vychovávali dětí pět a víc nechtěli. Přesto si nakonec vzali těžce nemocného Lukáška.

Sdružení pěstounských rodin

Eliada

Připravila: Markéta Bočková

Klikněte pro větší obrázek Narození dítěte s hendikepem většinou změní život i denní starosti celé rodiny. Právě lidem v podobné situaci pomáhá v Brně a okolí už deset let středisko Eliada Slezské Diakonie. Klienti Eliady mohou využít osobních asistentů nebo takzvané odlehčovací služby.

Středisko Eliada Brno

Kostel rovnoprávnosti v Rovečném

Připravila: Michaela Fišer Rozbrojová

Klikněte pro větší obrázek Minulý rok jsme společně pátrali po zapomenutých příbězích protestantských tolerančních modliteben. Poutavou minulost mají ale i kostely, které vznikaly později, po vydání Protestanském patentu, který zrovnoprávnil protestantské církve s katolickou. Jeden z architektonicky nezajímavějších mají v Rovečném na vysočině.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2015
 P ST HD