27 minut
Křesťanský magazín

11. říjen 2015

Obsah dílu

Nový památník svaté Zdislavy v Křižanově — Svatoklementská pouť do Tasovic — Rekonstrukce brněnského kostela svatého Jakuba — Zdeněk Řezníček — Diecézní archiv v Rajhradě u Brna

Části dílu

00:41
Nový památník svaté Zdislavy v Křižanově
  Stohy dopisních papírů, stovky telefonátů, nevyčíslitelné úsilí, touha a modlitba předcházely splnění jednoho odvážného a finančně náročného snu. Věřícím z Křižanova, malého městečka na Vysočině, se podařilo něco pro dnešní dobu takřka neuvěřitelného. Své slavné rodačce, svaté Zdislavě postavili velkolepý pomník za sedm milionů a peníze na něj si sehnali sami.Stohy dopisních papírů, stovky telefonátů, nevyčíslitelné úsilí, touha a modlitba předcházely splnění jednoho odvážného a finančně náročného snu. Věřícím z Křižanova, malého městečka na Vysočině, se podařilo něco pro dnešní dobu takřka neuvěřitelného. Své slavné rodačce, svaté Zdislavě postavili velkolepý pomník za sedm milionů a peníze na něj si sehnali sami.
  07:07
  Svatoklementská pouť do Tasovic
   V další reportáži vás zavedeme do Tasovic, malé, na první pohled nenápadné obce na Znojemsku. Málokdo totiž ví, že se tam narodil světec a redemptorista světového významu, k jehož odkazu se přihlásila nejen řemesla pekařů i cukrářů, ale i města Varšava a Vídeň. Sv. Klement byl neobyčejný člověk, vytrvalý misionář, ohnivý kazatel i vyhledávaný zpovědník. Každoročně pořádaná pouť „Setkání” přivádí do místního kostela věřící z celé Evropy.
   12:19
   Rekonstrukce brněnského kostela svatého Jakuba
    Žádné převratné objevy neočekáváme, tvrdil ještě v lednu děkan kostela svatého Jakuba v Brně Václav Slouk. V tu chvíli ani netušil, jak moc se mýlí. Generální rekonstrukce totiž postupně odkrývala jedno překvapení za druhým. My se vydali alespoň některá z nich odhalit jak do kostela, tak i za dvěma restaurátory.
    17:17
    Zdeněk Řezníček
     Zdeněk Řezníček je všestranný autor. Kromě olejomaleb, do kterých vepisuje své básně a dal tak jméno novému uměleckému směru, vydával křesťanský časopis pro děti Anděl strážný, a dětem věnuje čas i při psaní pohádek. Svou první knihu publikoval v roce 1979 v Brně a nápady na další mu neubývají ani s přibývajícím věkem.
     22:53
     Diecézní archiv v Rajhradě u Brna
      Když v roce 1777 vzniklo z podnětu Marie Terezie brněnské biskupství, muselo se začít důsledně dbát na ukládání všech úředních dokumentů, a to i těch, které pocházely z dob daleko starších. Diecézní archiv v Rajhradě u Brna tak za svou historii nashromáždil tisíce dokumentů, které neustále přibývají. I proto musel být letos rozšířen o další budovu.
      Přehrát celé video
      Stopáž27 minut
      Další díl
      18. říjen 2015

      Křesťanský magazín na sociálních sítích

      Napište nám