Radosti a strasti života víry. Magazín nejen pro věřící. Uvádí P. Oppeltová

Obsah dílu

Přehrát vše

V úvodu magazínu představíme nového českobudějovického biskupa Vlastimila Kročila a navštívíme brněnskou kavárnu Anděl, kde vás obslouží klienti brněnské charity. Také vám ukážeme, jak rozhlasový štáb v jižních Čechách nahrává hlasy zvonů, a podíváme se do Ivančic na výstavu s názvem Stvoření. V posledním díle o oltářích představíme moderní oltář v brněnském salesiánském kostele Panny Marie pomocnice křesťanů. Pořadem provází Petra Oppeltová. Režie B. Jetelina

Nový biskup Českobudějovické diecéze Vlastimil Kročil

Připravil: Bedřich Jetelina

Klikněte pro větší obrázekMilovat a sloužit Bohu“ je heslo nového biskupa Českobudějovické diecéze Vlastimila Kročila. K jeho biskupskému svěcení dojde 13. června. Do té doby ještě působí ve své farnosti ve Veselí nad Lužnicí, kde jsme ho také navštívili.

Biskupství českobudějovické

Kavárna Anděl v Brně

Připravil: Bedřich Jetelina

Klikněte pro větší obrázekKavárna Anděl je školícím centrem brněnské Charity pro klienty s lehkým mentálním postižením. Třikrát týdně sem přichází i Jirka Hájek, který zde získává zkušenosti s jejím provozem.

Kavárna Anděl

Hlasy zvonů jihočeských kostelů

Připravil: Bedřich Jetelina

Klikněte pro větší obrázekUž od roku 2008 posluchače Českého rozhlasu v jižních Čechách denně upozorňují na blížící se poledne hlasy zvonů. Každý týden tak mohou slyšet zvony z jiného jihočeského kostela. Rozhlasový štáb, který jejich hlasy zaznamenává, jsme při natáčení dalších zvonů zastihli v okolí Soběslavi.

Zvony – Hlasy jihočeských zvonů

Výstava Stvoření

Připravil: Bedřich Jetelina

Klikněte pro větší obrázekVětšina křesťanů uznává, že život vznikl prostřednictvím evoluce. Někteří protestanté přesto stále věří, že Bůh stvořil svět pouze za šest dnů, jak se doslova píše v Bibli. Tyto názory propagovala také výstava v Ivančicích u Brna s názvem Stvoření.

Stvoření

Oltář v salesiánském kostele v Brně

Připravil: Bedřich Jetelina

Klikněte pro větší obrázekÚplně jiný oltář, než na jaký jsme zvyklí v starobylých chrámech, stojí v moderním brněnském salesiánském kostele Panny Marie pomocnice křesťanů. Tomu, proč je takto postaven, se bude věnovat poslední díl našeho seriál o oltářích v katolických kostelích.

Salesiáni Brno

Stopáž26 minut
Rok výroby 2015
 P ST HD