Nahrávám video

Obsah dílu

Tříkrálová sbírka ve Vyškově — Integrovat se — Most 50 — Kurz pro varhaníky — Oltáře – 1. díl

Části dílu

00:35
Tříkrálová sbírka ve Vyškově
  Svátek tří králů je u nás už tradičně spojován se sbírkou, kterou pořádá katolická Charita. Koledníci za loňský rok vybrali na pomoc potřebným skoro osmdesát tři milióny korun. Tříkrálová sbírka letos podpoří například i projekty Charity ve Vyškově.
  05:41
  Integrovat se
   Část výtěžku tříkrálové sbírky poputuje i do brněnské Charity – konkrétně na práci s cizinci, kteří v České republice hledají nový domov. Ti většinou ztratili svoje zázemí a setkávají se s překážkami a někdy i s předsudky. A právě Charita jim v takových chvílích nabízí pomoc.
   10:16
   Most 50
    Vedle Tříkrálové sbírky získává Charita prostředky i z fondů Evropské unie. V Jihlavě takto financují projekt Most 50, který pomáhá nezaměstnaným lidem starším padesáti let s hledáním nového zaměstnání. Podle výzkumů brněnské Masarykovy univerzity totiž právě tato věková skupina tvoří přes čtyřicet procent nezaměstnaných a s hledáním práce má největší problémy.
    14:56
    Kurz pro varhaníky
     V další reportáži budou hrát hlavní roli kostelní varhany a varhaníci. Zvládnout tento nástroj tak, aby poslech hudby byl pro posluchače duchovním i uměleckým zážitkem, je pro varhaníky značně obtížné. V olomoucké arcidiecézi proto uspořádali už podesáté dvouletý varhanický kurz.
     20:58
     Oltáře – 1. díl
      S novým rokem otevíráme i nový seriál, který se bude věnovat oltářům. Některé zajímavé oltáře nám v něm představí jezuitský kněz a historik Miroslav Herold. A kromě historických a uměleckých informací si připomeneme i jejich duchovní rozměr, který v sobě skrývají.
      Přehrát celé video
      Stopáž27 minut
      Další díl
      25. leden 2015

      Křesťanský magazín na sociálních sítích

      Napište nám