Radosti a strasti života víry. Magazín nejen pro věřící. Uvádí P. Oppeltová

Obsah dílu

Přehrát vše

V dnešním magazínu přineseme reportáž z Tříkrálové sbírky ve Vyškově a představíme dva projekty, které tato sbírka podpoří; asistenční službu ve Vyškově a integraci azylantů do společnosti v Brně. Také ukážeme, jak pomáhá jihlavská charita nezaměstnaným lidem starším padesáti let, navštívíme varhanický kurz v Olomouci a v novém seriálu se budeme věnovat oltářům. Pořadem provází Petra Oppeltová. Režie B. Jetelina.

Tříkrálová sbírka ve Vyškově

Připravil: Bedřich Jetelina

Klikněte pro větší obrázek Svátek tří králů je u nás už tradičně spojován se sbírkou, kterou pořádá katolická Charita. Koledníci za loňský rok vybrali na pomoc potřebným skoro osmdesát tři milióny korun. Tříkrálová sbírka letos podpoří například i projekty Charity ve Vyškově.

Oblastní charita Vyškov

Integrovat se

Připravil: Bedřich Jetelina

Klikněte pro větší obrázek Část výtěžku tříkrálové sbírky poputuje i do brněnské Charity – konkrétně na práci s cizinci, kteří v České republice hledají nový domov. Ti většinou ztratili svoje zázemí a setkávají se s překážkami a někdy i s předsudky. A právě Charita jim v takových chvílích nabízí pomoc.

Projekt: Integrovat se

Most 50

Připravil: Bedřich Jetelina

Klikněte pro větší obrázek Vedle Tříkrálové sbírky získává Charita prostředky i z fondů Evropské unie. V Jihlavě takto financují projekt Most 50, který pomáhá nezaměstnaným lidem starším padesáti let s hledáním nového zaměstnání. Podle výzkumů brněnské Masarykovy univerzity totiž právě tato věková skupina tvoří přes čtyřicet procent nezaměstnaných a s hledáním práce má největší problémy.

Most 50

Kurz pro varhaníky

Připravil: Bedřich Jetelina

Klikněte pro větší obrázek V další reportáži budou hrát hlavní roli kostelní varhany a varhaníci. Zvládnout tento nástroj tak, aby poslech hudby byl pro posluchače duchovním i uměleckým zážitkem, je pro varhaníky značně obtížné. V olomoucké arcidiecézi proto uspořádali už podesáté dvouletý varhanický kurz.

Oltáře – 1. díl

Klikněte pro větší obrázek S novým rokem otevíráme i nový seriál, který se bude věnovat oltářům. Některé zajímavé oltáře nám v něm představí jezuitský kněz a historik Miroslav Herold. A kromě historických a uměleckých informací si připomeneme i jejich duchovní rozměr, který v sobě skrývají.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2015
 P ST HD