Radosti a strasti života víry. Magazín nejen pro věřící. Uvádí P. Oppeltová

Obsah dílu

Přehrát vše

V úvodu magazínu navštívíme Husitské muzeum v Táboře. Pak se vydáme na festival „Na vodě“ a představíme občanského sdružení „Bez mámy“, které pomáhá sirotkům v Tanzánii. V rámci cyklu „Žijí s námi aneb být věřícím v Brně“ vás seznámíme s členem hnutí Háre Krišna. Dále představíme charitní projekt Baltazar, seznámíme vás s dlouholetým dobrovolníkem ADRY Františkem Tomancem, a závěr bude patřit našemu novému seriálu o Tolerančních modlitebnách, ve kterém tentokrát navštívíme kostelík ve Velké Lhotě a repliku modlitebny z Huslenek v rožnovském skanzenu. Pořadem provází Petra Oppeltová.

Husitské muzeum v Táboře

Připravila: Michaela Fišer Rozbrojová

Klikněte pro větší obrázek Na začátku prázdnin oznámilo Ministerstvo kultury, že bude potřebovat ušetřit ve svém rozpočtu miliardu korun. To by se dotklo mezi jinými i muzeí, která by musela omezit aktuální výstavy, nebo zvýšit cenu vstupného. Na nejhorší scénář se připravovalo i Husitské muzeum v Táboře.

Husitské muzeum

Festival pomáhá v Tanzánii

Připravil: Bedřich Jetelina

Klikněte pro větší obrázek Hudební festival s názvem „Na vodě“, pořádaný na přehradě Lučina nedaleko Strážnice, letos absolvoval svůj dvanáctý ročník. Koná se vždy na začátku školního roku a není jen přehlídkou hudebních skupin, ale především akcí pořádanou na podporu občanského sdružení „Bez mámy“, které pomáhá sirotkům v Tanzánii.

Festival Na vodě
Občanské sdružení S úsměvem
Bez mámy

Žijí s námi aneb být věřícím v Brně: hnutí Hare Krišna

Připravila: Michaela Fišer Rozbrojová

Klikněte pro větší obrázek Ještě před pár lety byste ho nejspíš potkali s kamarády u piva. Dnes žije mezi mnichy v chrámu, několikrát denně se modlí a s alkoholem v ruce ho rozhodně neuvidíte. Puruša Traya dás je členem hnutí Hare Krišna, které vám představíme v dalším dílu našeho seriálu „Žijí s námi aneb být věřícím v Brně“. Myšlenky tohoto hnutí vychází z hinduismu a jako nejvyššího boha jeho členové uctívají Krišnu.

Prabhupád Bhavan

Baltazar

Připravila: Alžběta Medlová

Klikněte pro větší obrázek Máte doma oblečení, které nenosíte, ale dalo by se ještě využít? Charitní projekt Baltazar nabízí možnost dostat tyto věci k potřebným. Stačí je vhodit do správného kontejneru.

Charitní bazar Baltazar

František Tomanec – dobrovolník

Připravil: Bedřich Jetelina

Klikněte pro větší obrázek Cenu města Valašské Meziříčí za dlouhodobou práci v sociální oblasti letos dostal František Tomanec – dlouholetý dobrovolník humanitární organizace ADRA, valašský patriot, písničkář, křesťan a také v dobrém slova smyslu dobrodruh.

ADRA Valašské Meziříčí

Toleranční modlitebny: Velká Lhota, Huslenky

Připravila: Michaela Fišer Rozbrojová

Klikněte pro větší obrázek Tolerančními modlitebnami se může pyšnit hlavně Valašsko, Vysočina a Polabí. Po roce 1781, kdy si je mohli protestanté díky Tolerančnímu patentu u nás začít stavět, ale vznikaly na celém našem území. My dnes navštívíme kostelík ve Velké Lhotě a repliku modlitebny z Huslenek, kterou znovu postavili v rožnovském skanzenu.

Seznam tolerančních kostelů v Česku

Stopáž26 minut
Rok výroby 2014
 P ST HD