Nahrávám video
Křesťanský magazín

23. prosinec 2012

Část: Jeden den v Armádě spásy

Obsah dílu

Advent ve vazební věznici Olomouc — Jeden den v Armádě spásy — Akademie kanonického práva — Otakáro Maria Schmidt — Betlém v Divadle Husa na provázku — Tak to vidím já

Části dílu

00:49
Advent ve vazební věznici Olomouc
  Už zítra většina z nás zasedne ke štědrovečernímu stolu společně se svými blízkými. V olomoucké vazební věznici se tyto svátky snaží uvězněným zpříjemnit už o adventu. Společná výroba adventních věnců se zde stává v této době pravidlem, nechybí pak ani jejich požehnání kaplanem věznice Oto Brochem.
  03:57
  Jeden den v Armádě spásy
   Když se v roce 1865 mladý metodistický kazatel William Booth rozhodl začít pomáhat chudým lidem, nečekal, že dá základ novému náboženskému hnutí, které dnes známe jako Armádu spásy. V jednom z jejích azylových domů v Brně natáčela Michaela Rozbrbojová.
   10:51
   Akademie kanonického práva
    Vedle běžného práAkademie kanonického právava, kterým se řídí život každého z nás, existuje i tzv. církevní právo, systém vnitřních předpisů římskokatolické církve. Studovat církevní právo je u nás možné na Akademii kanonického práva, která studium organizuje ve spolupráci s katolickou univerzitou v Lublinu v duchovním centru na Vranově u Brna.
    15:28
    Otakáro Maria Schmidt
     Zámečník, rýsovač, kulisák. Tím vším byl režisér Otakáro Maria Schmidt. Vydali jsme se za ním do Prahy, kde právě dokončoval svůj poslední dokument o Cyrilu a Metodějovi. Na obrazovkách České televize se objeví v průběhu příštího roku.
     20:11
     Betlém v Divadle Husa na provázku
      Už zítra budeme společně oslavovat narození Ježíše Krista. Příběh o narození Spasitele budete moci v době vánoční prožít i spolu s herci divadla Husa na provázku, a to 28. prosince v Červeném kostele v Brně. Přijměte tedy pozvánku na tuto lidovou slavnost s živým betlémem a zpíváním koled.
      22:56
      Tak to vidím já
       Fejeton Vlastimila Fürsta – Ruské vlaštovky
       Přehrát celé video
       Stopáž26 minut
       Další díl
       30. prosinec 2012

       Křesťanský magazín na sociálních sítích

       Napište nám