Křesťanský magazín

26. září 2010

Obsah dílu

Motosnění — Blue Knights před arcibiskupem — Beseda o principech manželství — Papež v Brně – rok poté — Cena Romana Guardiniho

Části dílu

00:39
Motosnění
  Motosnění uspořádala skupinka lidí z libereckého a jabloneckého sboru Církve adventistů sedmého dne. Spojuje je nejen to, že jsou křesťané a věří v Boha, ale také jejich velký koníček, kterým jsou motorky.
  03:21
  Blue Knights před arcibiskupem
   18. září požehnal arcibiskup Dominik Duka před Arcibiskupským palácem na Hradčanech policejnímu klubu motorkářů Blue Knights, který sdružuje policisty z mnoha zemí Evropy vykonávající službu na motocyklech.
   04:54
   Beseda o principech manželství
    Beseda o principech manželství podle kanonického a sekulárního práva. Jde o dva různé světy? Obě pojetí vycházejí ze stejné kultury, přesto se dost liší. Co je podstatou manželství? Co to je manželské právo? Jak mohou obě pojetí nejen žít vedle sebe, ale jak se mohou vzájemně inspirovat? Jak si mohou být prospěšná?
    09:09
    Papež v Brně – rok poté
     Před rokem v pondělí 27. září 2009 navštívil Brno Benedikt XVI. Bylo to poprvé od založení brněnské diecéze, kdy sem přijel papež. Bohoslužbu prožilo na tuřanském letišti více než 120. 000 poutníků z naší vlasti i ze zahraničí. Při příležitosti 1. výročí návštěvy Svatého otce Benedikta XVI. v Brně bude brněnský biskup Vojtěch Cikrle slavit v pondělí 27. září 2010 v 17. 30 hodin v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně děkovnou bohoslužbu.
     10:19
     Cena Romana Guardiniho
      Tomáš Halík – český filozof a sociolog náboženství, profesor Ústavu filosofie a religionistiky FF UK. V pondělí 27. září mu bude na Bavorské katolické akademii v Mnichově slavnostně předána Cena Romana Guardiniho za rok 2010. Toto významné evropské ocenění, které se od roku 1970 uděluje každý druhý rok „za vynikající zásluhy o interpretaci naší doby“, obdrželi v minulosti např. fyzik a nositel Nobelovy ceny Werner Heisenberg, německý prezident Weiszäcker, teologové Karl Rahner a Hans Urs von Balthasar, skladatelé Karl Orff a Kryštof Penderecki, polský ministr zahraničí Bartoszewski, vídeňský kardinál Franz König a další přední osobnosti evropského vědeckého, uměleckého, politického a náboženského života.
      Přehrát celé video
      Stopáž13 minut
      Další díl
      3. říjen 2010

      Přehled dílů

      692 dostupných
      Stopáž26 minut

      26. březen

      Sto let Matice svatokopecké, řeckokatolická romská misie a folklorní soubor Čiriklore, varhany v Dubu nad Moravou, výstava Kříž, symbol spásy, pravoslavný kněz Josef Libor Kratochvíla.

      26. 3. 2023 na ČT2
      Stopáž27 minut

      19. březen

      Na úvod se ještě ohlédneme za celorepublikovou akcí Národní týden manželství, dále zavítáme do Olomouce na setkání varhaníků, představíme restaurátora Romana Slaného, který vyrábí moravské kláty a navštívíme zrekonstruovanou zámeckou kapli v Oslavanech na Brněnsku.

      19. 3. 2023 na ČT2
      Stopáž26 minut

      12. březen

      Mnoho významných osobností katolické církve bylo v únoru k zastižení v Praze. Odehrávalo se zde kontinentální shromáždění Synody a plenární zasedání Rady evropských biskupských konferencí (CCEE).

      12. 3. 2023 na ČT2
      Stopáž27 minut

      5. březen

      Na úvod se vydáme do Šternberku, kde se začátkem února konala tradiční hromniční pouť matek. Dále přineseme reportáž ze setkání podporovatelů charitativní organizace Mary’s Meals, vydáme se do Koclířova k replice Fatimské kaple a představíme brněnského rodáka Kurta Gödela, který mimo jiné vytvořil i rovnici pro logický důkaz boží existence.

      5. 3. 2023 na ČT2
      Stopáž26 minut

      26. únor

      Svatý Valentin, tanzanské děti, varhany ve Špičkách, jarní prázdniny v Hubertu, společenství Ábel

      26. 2. 2023 na ČT2
      Stopáž27 minut

      19. únor

      Mariánská úcta v Čáslavi a téměř neznámé duchovní pamětihodnosti Kolína – další z cyklu cestovatelských magazínů zavede diváky do Středočeského kraje.

      19. 2. 2023 na ČT2

      Křesťanský magazín na sociálních sítích

      Napište nám