Samota a bezmoc tíží v předvánočním čase mnoho lidí. Možná právě pro ně přinášíme adventní paprsek naděje. Režie J. Rásocha

Anna Johana Nyklová je známá spíš pod pseudonymem Babka Ťapka, který použila ve své knize o Novém Zélandu. Tam se sice vypravila už v pokročilém věku, ale o svých zážitcích sepsala úspěšnou knihu. Paní Nyklová je tak živoucím důkazem, že nikdy není pozdě, abychom si začali plnit své životní sny. Prostřednictvím autorských čtení se navíc pokouší inspirovat další seniory k tomu, aby začali prožívat podzim svého života skutečně naplno.

Příběh zmíněné spisovatelky samozřejmě nelze využít jako univerzální příklad pro všechny seniory. V našem magazínu se ale pokusíme ukázat, že žádný ze seniorů nemusí být odsouzen k útrpnému dožívání v tísnivé samotě.

Pořad nejen pro všechny seniory a pro ty, kteří se o staré lidi starají. Jací lidé a organizace se na tuto specifickou skupinu klientů specializují? V čem jsou mezi těmito organizacemi rozdíly a v čem spočívá jejich osobitost? A co jim samotným tato služba dává? Na příkladu jedné „české babičky“ ukážeme, že i přes těžké mládí může člověk prožívat krásné a inspirativní stáří.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2016
 P ST HD