Diskuzní speciál k 600. výročí upálení Jana Husa moderuje Pavel Anděl. Připravili M. Horálek a A. Lazarov

Petr Pithart, Roman Joch, Martin Chadima a Jaroslav Pechar řeší některé z Husovských stereotypů moderní doby. Zdravý nadhled i špetku humoru dodávají ukázky z animovaného filmu Husiti Pavla Koutského.

Je osobnost mistra Jana Husa dnes už tzv. mrtvou záležitostí? A má mít Hus svůj profil na sociálních sítích? I na takové úvahy se dostalo ve speciálu Křesťanského magazínu, kde s moderátorem Pavlem Andělem diskutovali pánové doc. Petr Pithart – vysokoškolský pedagog a bývalý vrcholový politik, farář ČCE Jaroslav Pechar, historik a teolog CČSH Martin Chadima a ředitel Občanského institutu Roman Joch.

Nakolik si Češi do Husa projektují své vlastní stereotypy a mindráky a proč to u nich král Zikmund nebude mít nikdy dobré? A mají pravdu ti, kteří tvrdí, že betlémský mistr byl jen průměrným myslitelem, který se stal význačnou osobností až díky svému tragickému skonu? Jak je patrné z uvedených otázek, naši diskutující se zamýšleli nad fenoménem Jana Husa opravdu odvážně. V kultivované diskuzi moudrých respondentů není nouze o neotřelé pohledy a názory – a nudit se tak při ní nebude opravdu nikdo.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2015
 P ST