27 minut
Křesťanský magazín

30. září 2012

Obsah dílu

Dobříš v září opět zářila — Dobroduš nabídl hudbu pro duši — Litohlavská hájenka má nový kabát i obyvatele — Teen Challenge pomáhá na Žižkově — Pražské Náměstí Míru hostilo Jarmark Diakonie — K září patří Svatováclavské slavnosti — V Plzni se děkovalo i svérázně meditovalo — Charita chválila a děkovala — Ze světa — V+V na návštěvě u Petra Vaďury

Části dílu

00:13
Dobříš v září opět zářila
  Tradice společných pořadů a událostí pokračuje v Dobříši i přes to, že někteří její organizátoři odcházejí. Pestrá směs událostí už má své pevné místo v kalendáři kulturně-duchovního života Dobříše.
  03:11
  Dobroduš nabídl hudbu pro duši
   Beatlesácké retro v podání skupiny Brouci band a sólové vystoupení Michala Niceland Motyčky navodilo ve vinohradském evangelickém sboru radostnou atmosféru. Aukce fotografií a obrazů ji opravdu potřebovala.
   05:00
   Litohlavská hájenka má nový kabát i obyvatele
    Středisko křesťanské pomoci v Plzni před časem zakoupilo osamělou budovu na kraji Litohlav, aby v ní mohlo rozvinout svou ozkoušenou a propracovanou práci s lidmi s různým typem závislostí. Její důkladnou rekonstrukci teď oslavilo se sponzory a přáteli.
    07:20
    Teen Challenge pomáhá na Žižkově
     Centrum dětí a mládeže nabízí žižkovským dětem ze sociálně slabších rodin prostředí, ve kterém se mohou rozvíjet jejich talenty a kde se nenásilně učí, jak zacházet se svým životem.
     11:30
     Pražské Náměstí Míru hostilo Jarmark Diakonie
      Vinohradská dominanta kostela sv. Ludmily už drahnou dobu shlíží na roztodivné aktivity pražských křesťanů, které se odehrávají pod jejími věžemi. Tentokráte prostor opanovala Diakonie a její přátelé z podobných organizací.
      13:17
      K září patří Svatováclavské slavnosti
       Spiritualita, poezie a hudba se potkávají a s nimi ti, kterým je právě tato cesta k duchovnu blízká.
       14:50
       V Plzni se děkovalo i svérázně meditovalo
        Předposlední zářijová neděle nabídla plzeňským dvě zajímavé akce. V katedrále se sešli křesťané, kteří v tomto městě umějí dělat spoustu věcí společně, aby za tento dar poděkovali a ujistili se, že chtějí právě tudy jít i v budoucnu. Zato ve známé Meditační zahradě Luboše Hrušky se „nastavovalo zrcadlo“ všudypřítomnému pokrytectví mezilidských vztahů.
        16:47
        Charita chválila a děkovala
         Každým rokem jsou oceňováni oblastními Charitami navržení pracovníci, kteří svým významem, pracovním nasazením či kreativitou přesahují běžný průměr.
         17:55
         Ze světa
          V Krakově a Osvětimi si mladí z několika zemí Evropy připomněli hrůzu nacionálního šílenství a v Sarajevu totéž učili zástupci světových náboženství při volném pokračování jejich dřívějšího setkání v Assisi.
          20:23
          V+V na návštěvě u Petra Vaďury
           Pánové Vacek a Vávra opět přijíždějí popovídat si z další osobností křesťanského světa. Tentokráte to je rozhlasový redaktor a autor mnoha náboženských pořadů Petr Vaďura.
           Přehrát celé video
           Stopáž27 minut
           Další díl
           7. říjen 2012

           Křesťanský magazín na sociálních sítích

           Napište nám