27 minut
Křesťanský magazín

30. září 2012

Obsah dílu

Dobříš v září opět zářila — Dobroduš nabídl hudbu pro duši — Litohlavská hájenka má nový kabát i obyvatele — Teen Challenge pomáhá na Žižkově — Pražské Náměstí Míru hostilo Jarmark Diakonie — K září patří Svatováclavské slavnosti — V Plzni se děkovalo i svérázně meditovalo — Charita chválila a děkovala — Ze světa — V+V na návštěvě u Petra Vaďury

Části dílu

00:13
Dobříš v září opět zářila
  Tradice společných pořadů a událostí pokračuje v Dobříši i přes to, že někteří její organizátoři odcházejí. Pestrá směs událostí už má své pevné místo v kalendáři kulturně-duchovního života Dobříše.
  03:11
  Dobroduš nabídl hudbu pro duši
   Beatlesácké retro v podání skupiny Brouci band a sólové vystoupení Michala Niceland Motyčky navodilo ve vinohradském evangelickém sboru radostnou atmosféru. Aukce fotografií a obrazů ji opravdu potřebovala.
   05:00
   Litohlavská hájenka má nový kabát i obyvatele
    Středisko křesťanské pomoci v Plzni před časem zakoupilo osamělou budovu na kraji Litohlav, aby v ní mohlo rozvinout svou ozkoušenou a propracovanou práci s lidmi s různým typem závislostí. Její důkladnou rekonstrukci teď oslavilo se sponzory a přáteli.
    07:20
    Teen Challenge pomáhá na Žižkově
     Centrum dětí a mládeže nabízí žižkovským dětem ze sociálně slabších rodin prostředí, ve kterém se mohou rozvíjet jejich talenty a kde se nenásilně učí, jak zacházet se svým životem.
     11:30
     Pražské Náměstí Míru hostilo Jarmark Diakonie
      Vinohradská dominanta kostela sv. Ludmily už drahnou dobu shlíží na roztodivné aktivity pražských křesťanů, které se odehrávají pod jejími věžemi. Tentokráte prostor opanovala Diakonie a její přátelé z podobných organizací.
      13:17
      K září patří Svatováclavské slavnosti
       Spiritualita, poezie a hudba se potkávají a s nimi ti, kterým je právě tato cesta k duchovnu blízká.
       14:50
       V Plzni se děkovalo i svérázně meditovalo
        Předposlední zářijová neděle nabídla plzeňským dvě zajímavé akce. V katedrále se sešli křesťané, kteří v tomto městě umějí dělat spoustu věcí společně, aby za tento dar poděkovali a ujistili se, že chtějí právě tudy jít i v budoucnu. Zato ve známé Meditační zahradě Luboše Hrušky se „nastavovalo zrcadlo“ všudypřítomnému pokrytectví mezilidských vztahů.
        16:47
        Charita chválila a děkovala
         Každým rokem jsou oceňováni oblastními Charitami navržení pracovníci, kteří svým významem, pracovním nasazením či kreativitou přesahují běžný průměr.
         17:55
         Ze světa
          V Krakově a Osvětimi si mladí z několika zemí Evropy připomněli hrůzu nacionálního šílenství a v Sarajevu totéž učili zástupci světových náboženství při volném pokračování jejich dřívějšího setkání v Assisi.
          20:23
          V+V na návštěvě u Petra Vaďury
           Pánové Vacek a Vávra opět přijíždějí popovídat si z další osobností křesťanského světa. Tentokráte to je rozhlasový redaktor a autor mnoha náboženských pořadů Petr Vaďura.
           Přehrát celé video
           Stopáž27 minut
           Další díl
           7. října 2012

           Přehled dílů

           739 dostupných
           Stopáž27 minut

           19. května

           Projekt Zvony míru v Oldřišově — Žehnání motorkářům v Orlové — Varhany velehradské baziliky — Skladatel Jan Juráň — Mobilní hospic Pokojný přístav

           19. 5. 2024 na ČT2
           Stopáž26 minut

           12. května

           Rekonstrukce Nového probošství na Pražském hradě — Mateřské centra Církve bratrské v Praze 13 — Květiny — Vyšebrodský haptický model Závišova kříže

           12. 5. 2024 na ČT2
           Stopáž26 minut

           5. května

           Zemědělská usedlost v Drastech — Arcibiskupském kněžském semináři — Malířku Claudi Ondok — Arnoldova vila v Brně

           5. 5. 2024 na ČT2
           Stopáž27 minut

           28. dubna

           Poslední rozloučení s vladykou Simeonem — Projekt Bible24 — Varhany v katedrále Božského Spasitele — Projekt Cesta světla — Divadelní představení Pan Halpern a pan Johnson

           28. 4. 2024 na ČT2
           Stopáž27 minut

           21. dubna

           100 let Husova sboru v Brně-Králově-Poli — Tradiční velikonoční festival — Divadelní soubor Aldente — Želivský klášter

           21. 4. 2024 na ČT2
           Stopáž27 minut

           14. dubna

           Poutní magazín Jana Vávry zavede diváky mimo jiné do Jablonného v Podještědí, saské Žitavy a nedalekého Herrnhutu (Ochranova), který se stal místem znovuzrození Jednoty bratrské.

           14. 4. 2024 na ČT2
           Stopáž27 minut

           7. dubna

           Nový olomoucký arcibiskup Josefa Nuzík — Talk show brněnského biskupství AŽNAVĚKY — Nová kniha teologa Pavla Hoška „Evangelium podle Bohumila Hrabala“ — Eduard Tomáš Šilinger

           7. 4. 2024 na ČT2
           Stopáž26 minut

           24. března

           850. výročí narození sv. Hedviky — Křížové cesty pod širým nebem — Varhany v klášterním kostele sv. Valentina v Příboře — Den vzácných onemocnění — Templfest

           24. 3. 2024 na ČT2
           Stopáž27 minut

           17. března

           Brněnské divadlo Mikro-teatro — Krasličářka Marcela Hrabovská — Nová křížová cesta ve Vranově nad Dyjí — Nová opera „Komenský“ — Předvelikonoční zamyšlení husitského biskupa Juraje Dovaly

           17. 3. 2024 na ČT2
           Stopáž27 minut

           10. března

           Stanislav Přibyl jako nový litoměřický biskup. Jak prožívá své nové poslání? A co ho kromě hry na varhany a fotografování baví ve volném čase?

           10. 3. 2024 na ČT2

           Křesťanský magazín na sociálních sítích

           Napište nám