Černé ovce

17. únor 2012

25 minut

17. únor 2012

Obsah dílu

Kuřata — U lékaře II — Penzijní pojištění — Židle

Části dílu

00:39
Kuřata
  Kuřecí maso patří u nás mezi nejoblíbenější druhy masa. Podle údajů ministerstva zemědělství se na celkové spotřebě podílí 28 %. Každé třetí kuře na našem trhu pak pochází ze zahraničí, nejvíce jich dovážíme z Polska, Slovenska a Německa. Jak kvalitní je kuřecí maso na pultech našich obchodů, zjišťovali redaktoři časopisu dTest.
  06:12
  U lékaře II
   Těžko odsoudit lékaře za to, že někomu nezabere lék. Jsou ale případy, kdy je jeho odpovědnost neoddiskutovatelná. Ne vždy se nemocnice podle toho chovají. Pak pacientům nezbude nic jiného, než se bránit.
   12:09
   Penzijní pojištění
    V současné době je ještě možné uzavírat smlouvy postaru. Pravděpodobně do konce listopadu letošního roku bude možné vstoupit ještě do starého systému penzijního připojištění se státním příspěvkem, kde jeho hlavní vlastností je garantovaná tzv. černá nula, tzn., že se nemůžete dostat s investicí, kterou máte, do záporných čísel. To je jedna z podstatných výhod stávajícího systému, která ale od roku 2013 už nebude. Takže kdo si chce ještě tuto výhodu zachovat, měl by si sjednat smlouvu nejpozději do konce listopadu letošního roku. Pokud někdo má penzijní připojištění a chce přestoupit k jinému fondu, bude mít šanci už jenom do konce února tohoto roku. Pak už přestupy možné nebudou.
    Od 1. ledna 2013 budeme mít úplně nový systém, půjde v podstatě o klasické podílové fondy. Bude zachován státní příspěvek, ovšem bude poskytován až od vyšší částky.
    13:19
    Židle
     Není nábytek jako nábytek. Do luxusní postele si sako nepověsíte a ve drahé kredenci se těžko luxusně vyspíte. Ale i když víte, že chcete něco na sezení, není jisté, že se vám podaří koupit takovou židli, která splní vaše požadavky.
     18:56
     Přehled odvysílaných reportáží
      Přehrát celé video
      Stopáž13 minut
      Další díl
      20. únor 2012

      Černé ovce na sociálních sítích

      Napište nám