17. únor

Obsah dílu

Terezínské opery v Národním divadle moravskoslezském — Druhý den Berlinale — Americký koncert brněnské filharmonie — Poslední dopisy obětí nacismu — Krátké zprávy z kultury — Český lev

Části dílu

00:37
Terezínské opery v Národním divadle moravskoslezském
  Moc a její zneužití. Téma dvou oper, které nastudovalo v rámci cyklu terezínských skladatelů Národní divadlo moravskoslezské. Těšínského rodáka Viktora Ullmanna nacisté zavraždili v Osvětimi v roce 1944.
  02:56
  Druhý den Berlinale
   Berlinale je v plném proudu. Na červený koberec při včerejším slavnostním zahájení přijely filmové osobnosti: Peter Dinklage, Anne Hathawayová nebo předsedkyně festivalové poroty herečka Kristen Stewartová.
   05:23
   Americký koncert brněnské filharmonie
    V americkém státě Missouri dnes večer vystoupí Filharmonie Brno na svém americkém turné po boku držitelky Grammy Laurie Andersonové. Kromě Antonína Dvořáka a Bohuslava Martinů se posluchači dočkají také její nové skladby, kterou Andersonová věnovala letkyni-rekordmance Amelii Earhartové.
    09:19
    Poslední dopisy obětí nacismu
     Tento dopis si nechte na památku na mě - název nové publikace o posledních dopisech Čechoslováků popravených za druhé světové války v Drážďanech.
     11:51
     Krátké zprávy z kultury
      Divadlo Bolka Polívky a kino Scala přerušily provoz. Proměna sadu Dr. Milady Horákové v Ostravě. Inhaler vydali nové album.
      13:19
      Český lev
       Nominace v kategorii Nejlepší kostýmy.
       Přehrát celé video
       Stopáž15 minut
       Další díl
       18. únor

       Události v kultuře na sociálních sítích

       Napište nám