3. únor

Obsah dílu

Bilderlexikon — Veselá vdova — Krátké zprávy z kultury — Fotografie Viktora Koláře — Ohnivý anděl — Redzed v Týdnu v kultuře

Části dílu

00:36
Bilderlexikon
  Vizi alternativního světa i kritiku toho současného nabízí Jan Švankmajer. V knižní podobě vyšel jeho Bilderlexikon, tedy encyklopedie fiktivních zvířat, rostlin i strojů.
  03:15
  Veselá vdova
   Na jeviště brněnského Janáčkova divadla se vrací opereta. Po Polské krvi nastudoval operní soubor Národního divadla Brno Veselou vdovu, nejslavnější dílo Franze Lehára.
   05:13
   Krátké zprávy z kultury
    Režisér Panahí propuštěn z věznice. Zemřel návrhář Paco Rabanne. Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka zveřejnil program. Ben Cristovao a Majk Spirit mají společný singl.
    07:17
    Fotografie Viktora Koláře
     Tisíce negativů a čtyřicet tisíc políček fotografií. Taková je pozůstalost fotografa Viktora Koláře staršího uložená v Archivu města Ostravy.
     09:41
     Ohnivý anděl
      Olomoucký sochař Jan Dostál představil novou monumentální železnou plastiku. Ohnivý anděl vyrobený ze zrezivělé oceli má rozpětí křídel sedm metrů a váží osm tun.
      12:04
      Redzed v Týdnu v kultuře
       V pořadu Týden v kultuře vám zítra nabídneme rozhovor s nejúspěšnějším českým hudebníkem na streamovací platformě Spotify.
       Přehrát celé video
       Stopáž13 minut
       Další díl
       4. únor

       Události v kultuře na sociálních sítích

       Napište nám