30. listopad 2022

Část: Narozeninový koncrt Semjona Byčkova

Obsah dílu

Dokument povolení k pobytu — Narozeninový koncrt Semjona Byčkova — Koncert Noisy Pots — Krátké zprávy z kultury — Unikátní výstava nabízí ohlédnutí za životem Libuše Šafránkové — Výstava Štěpána Zavřela

Části dílu

00:34
Dokument povolení k pobytu
  Dva roky zaznamenávali tři Romové žijící ve Velké Británii svůj každodenní život. Unikátní dokument, který byl natočen prvním britským romským filmovým štábem.
  02:53
  Narozeninový koncrt Semjona Byčkova
   Šéfdirigent a hudební ředitel prvního českého orchestru Semjon Byčkov slaví právě dnes své sedmdesáté narozeniny a jak jinak než dirigováním.
   03:58
   Koncert Noisy Pots
    Hudebníci kapely Noisy Pots – hrají na hrnce a kýble. Zvuk nástrojů z kuchyně nebo garáže kombinují s živě hranou elektronikou.
    06:13
    Krátké zprávy z kultury
     Moravské zemské muzeum ode dneška vystavuje originál notového rukopisu Ludwiga van Beethovena v kapli Paláce šlechtičen. Houslista Josef Špaček a smyčcový soubor Barocco sempre giovane připravují sérii adventních vystoupení. Před čtyřiceti lety vyšlo album Thriller zpěváka Michaela Jacksona, jeden z milníků v historii světové popmusic.
     07:51
     Unikátní výstava nabízí ohlédnutí za životem Libuše Šafránkové
      Popelka, Večernice nebo princezna ze skal - nejen pohádkové, ale i mnohé další role Libuše Šafránkové připomíná nová výstava v areálu Strahovského kláštera.
      10:14
      Výstava Štěpána Zavřela
       Poprvé v České republice - v areálu klášterů v Českém Krumlově - se představuje výstava mezinárodně uznávaného ilustrátora dětských knih Štěpána Zavřela
       Přehrát celé video
       Stopáž13 minut
       Další díl
       1. prosinec 2022

       Události v kultuře na sociálních sítích

       Napište nám