29. listopad 2022

Část: International Opera Awards pro ukrajinské operní domy

Obsah dílu

Všeobecné deklarace lidských práv — International Opera Awards pro ukrajinské operní domy — Bezpečnostní opatření v galeriích — Krátké zprávy z kultury — Kouzelné obrázky Kornelie Němečkové

Části dílu

00:36
Všeobecné deklarace lidských práv
  Sbírka s názvem Deklarace vznikla ve spolupráci s neziskovou organizací Post Bellum a obsahuje třicet příběhů, každý inspirovaný jedním z článků Všeobecné deklarace lidských práv.
  03:29
  International Opera Awards pro ukrajinské operní domy
   Lvovské Národní akademické divadlo opery a baletu a Oděské národní akademické divadlo opery a baletu obdržly v Madridu Cenu za operní soubor roku.
   05:53
   Bezpečnostní opatření v galeriích
    Útoky klimatických aktivistů na některé z nejcennějších světových obrazů zvýšily obavy pojišťoven. Bezpečnostní opatření se zvyšují v řadě galerií, včetně Paříže.
    08:13
    Krátké zprávy z kultury
     Třináctým dílem třetí řady skončil včera seriál České televize Případy 1. oddělení. Německá prokuratura obžalovala klimatickou aktivistku, která v berlínské Národní galerii potřísnila obraz francouzského malíře umělou krví. David Koller pracuje na novém albu a představuje singl, který nazval Spokojená.
     09:51
     Kouzelné obrázky Kornelie Němečkové
      Devadesát let letos oslavila výtvarnice Kornelie Němečková. Retrospektivní výstavu s její tvorbou si můžou nově pohlédnout návštěvníci Havlíčkovy vily v Břeclavi.
      Přehrát celé video
      Stopáž13 minut
      Další díl
      30. listopad 2022

      Přehled dílů

       

      Události v kultuře na sociálních sítích

      Napište nám