24. listopad 2022

Část: Opravy zámku v Červené Řečici

Obsah dílu

Festival francouzského filmu — Benjamin Jusupov a pocta Janáčkovi — Krátké zprávy z kultury — Na nože 2 s Danielem Craigem — Opravy zámku v Červené Řečici — Nils Frahm na Prague Sounds

Části dílu

00:37
Festival francouzského filmu
  Začíná pětadvacátý ročník Festivalu francouzského filmu. V pěti městech uvede klasické i ty nejnovější frankofonní snímky. Mezi nimi třeba Modrý kaftan nebo Mikulášovy patálie: Jak to celé začalo - animovaný film o slavném komiksu.
  03:18
  Benjamin Jusupov a pocta Janáčkovi
   Izraelský skladatel se po letech vrátil do Brna. Izraelský autor Benjamin Jusupov tam představuje svou hudbu plnou středoasijských, židovských i afrických motivů.
   05:11
   Krátké zprávy z kultury
    Festival Humbook. Výstava chorvatského sochaře Ivana Meštroviće v Praze. Nový videoklip Ringo Starra.
    07:13
    Na nože 2 s Danielem Craigem
     Extravagantní detektiv Benoit Blanc v podání Daniela Craiga se vrací do kin. Pokračování úspěšné satirické detektivky Na nože se jmenuje Skleněná cibule a vedle posledního Jamese Bonda se v něm objeví řada dalších filmových hvězd.
     09:51
     Opravy zámku v Červené Řečici
      Dlouho byl palácem pražských arcibiskupů, další dlouhá desetiletí pak zámek v Červené Řečici chátral. Byť s puncem národní kulturní památky, byl jednou z nejohroženějších na Vysočině.
      11:44
      Nils Frahm na Prague Sounds
       Koncertem německého skladatele a klavíristy Nilse Frahma vrcholí festival Prague Sounds. V prostoru Fóra Karlín dnes večer představí své klávesové a klavírní skladby na pomezí klasiky a elektroniky.
       Přehrát celé video
       Stopáž13 minut
       Další díl
       25. listopad 2022

       Přehled dílů

        

       Události v kultuře na sociálních sítích

       Napište nám