18. září 2022

Část: Novou sezónu otevírá Filharmonie Brno

Obsah dílu

Il Boemo v San Sebastianu — Novou sezónu otevírá Filharmonie Brno — Opereta Ples v hotelu Savoy — Vzpomínka Činoherního klubu — Komedie Bouřlivá plavba — 130 let od narození Bohuslava Reynka — Krev na krku kočky v Disku

Části dílu

00:34
Il Boemo v San Sebastianu
  Ve španělském San Sebastianu začal o víkendu prestižní filmový festival. Ve světové premiéře tam zítra v hlavní soutěži promítnou snímek Il Boemo o životě hudebního skladatele Josefa Myslivečka.
  02:45
  Novou sezónu otevírá Filharmonie Brno
   V Janáčkově divadle právě zní zahajovací koncert. Pod heslem Ne válkám! představí Šostakovičovu Sedmou symfonii zvanou Leningradská, a Památník Lidicím od Bohuslava Martinů.
   03:32
   Opereta Ples v hotelu Savoy
    Téměř po 90 letech se vrací na scénu pražské Státní opery netradiční jazzová opereta Ples v hotelu Savoy. Premiéra je součástí českoněmeckého hudebního projektu Musica non grata, který se věnuje skladatelům pronásledovaným nacisty.
    05:38
    Vzpomínka Činoherního klubu
     Pražský Činoherní klub vzpomíná na své slavné tváře. Právě sledujeme záběry z komponovaného večera "Ti, kteří nás opustili". Připomíná život a role Libuše Šafránkové, Josefa Abrháma, Jiřího Menzela a dalších tvůrců nejslavnější éry divadla.
     06:07
     Komedie Bouřlivá plavba
      Na Bouřlivou plavbu vyráží činoherní soubor Národního divadla moravskoslezského. V inscenaci hry britského dramatika Toma Stopparda se umělci na palubě pokouší dokončit rozepsanou hudební komedii, se kterou chtějí uspět a dobýt Ameriku.
      08:09
      130 let od narození Bohuslava Reynka
       Od narození výtvarníka, básníka a překladatele Bohuslava Reynka letos uplynulo sto třicet let. Pražská Galerie Zdeněk Sklenář k jubileu uspořádala výstavu s názvem Poezie suché jehly.
       10:47
       Krev na krku kočky v Disku
        Vulgarismy, nahota, násilí a nadčasová kritika společnosti. Studentské divadlo DISK uvedlo vůbec první českou inscenaci hry kontroverzního dramatika a filmaře Rainera Wernera Fassbindera s názvem Krev na krku kočky.
        Přehrát celé video
        Stopáž13 minut
        Další díl
        19. září 2022

        Události v kultuře na sociálních sítích

        Napište nám