15 minut

14. únor

Obsah dílu

Zemřel Ivan Reitman — Pravý západ v Celetné — CIrkopolis s Wesem Pedenem — Krátké zprávy z kultury — Český lev - masky — Toy Box v Břeclavi — Harafica v USA

Části dílu

00:37
Zemřel Ivan Reitman
  Zemřel kanadský režisér a producent slovenského původu Ivan Reitman - bylo mu pět-a-sedmdesát let. Celosvětově ho proslavily hlavně komedie - třeba Krotitelé duchů, Dvojčata nebo Policajt ze školky.
  02:04
  Pravý západ v Celetné
   Dá se věřit člověku, který se neštítí ničeho ani okrást vlastního sourozence? I o tom je divadelní hra Pravý západ Sama Sheparda, kterou připravil divadelní soubor Verze v pražské Celetné. Černou komedii o nesmiřitelnosti povah dvou bratrů režijně připravil David Prachař.
   04:15
   CIrkopolis s Wesem Pedenem
    Wes Peden – světově proslulý žonglér je hlavním hostem festivalu Cirkopolis. V pražském paláci Akropolis uvádí svou novinku Rollercoaster, ve které se inspiruje atrakcí ze zábavního parku.
    06:43
    Krátké zprávy z kultury
     Prsteny moci na Amazonu, filmy nominované na Českého lva ve Filmhubu Edison a Franz Ferdinand na Colours of Ostrava.
     08:32
     Český lev - masky
      Nominace cen Český lev v kategorii masky.
      10:36
      Toy Box v Břeclavi
       Sedm portrétů historických osobností bude zdobit zámeckou zahradu v Břeclavi. Poněkud netradičního zpracování se ujala pražská výtvarnice Toy Box. Návštěvníci by je pod otevřeným nebem mohli vidět už v květnu.
       12:43
       Harafica v USA
        Po více než dvou letech se povedlo uspořádat v Americe turné folklórní hudební skupiny Harafica. Právě v těchto dnech tam cimbálovka koncertuje. Program se podařilo realizovat i díky tomu, že ve Spojených státech se výrazně rozvolňují protiepidemická opatření.
        Přehrát celé video
        Stopáž15 minut
        Další díl
        15. únor

        Události v kultuře na sociálních sítích

        Napište nám