13 minut

21. leden

Část: Album Trash Metal dua Petr Soukup a Jiří Vidasov

Obsah dílu

Bludný Holanďan na svéně Státní opery Praha — Album Trash Metal dua Petr Soukup a Jiří Vidasov — Album Trash Metal dua Petr Soukup a Jiří Vidasov — Krátké zprávy z kultury — Winterbergova poslední cesta — Zemřel Meat Loaf

Části dílu

00:37
Bludný Holanďan na svéně Státní opery Praha
  Rozbouřené moře, zakletá loď a odhodlání zemřít pro lásku. Témata opery Bludný Holanďan. Autor romantického díla německý skladatel Richard Wagner ji považoval za počátek své hudební kariéry. Teď se vrací v novém nastudování na scénu Státní opery Praha.
  03:19
  Album Trash Metal dua Petr Soukup a Jiří Vidasov
   Tento týden představilo autorské duo Petr Soukup a Jiří Vidasov své hudební album s názvem Trash Metal. Texty a koncept připravil básník, stand-up komik a performer Soukup, hudebník a producent Vidasov pak stojí za hudební stránkou nahrávky.
   04:36
   Album Trash Metal dua Petr Soukup a Jiří Vidasov
    Rozhovor s Petrem Soukupem a Jiřím Vidasovem.
    08:17
    Krátké zprávy z kultury
     Zemřel herec Jiří Plachý mladší. Literární festival Svět knihy. Pohřeb Dušana Kleina.
     09:25
     Winterbergova poslední cesta
      Brněnské divadlo Feste uvede světovou premiéru inscenace podle románu spisovatele Jaroslava Rudiše. Příběh s názvem Winterbergova poslední cesta vypráví o putování stoletého starce napříč zeměmi bývalého Rakouska Uherska.
      11:39
      Zemřel Meat Loaf
       Zemřel americký rockový zpěvák a filmový herec Meat Loaf, bylo mu 74 let. Jeho nejslavnější album Bat Out Of Hell, které postupně rozšířil na trilogii, patří k nejprodávanějším titulům v historii.
       Přehrát celé video
       Stopáž13 minut
       Další díl
       22. leden

       Události v kultuře na sociálních sítích

       Napište nám