13 minut

8. prosinec 2021

Obsah dílu

Muž zbavený tíže — Amfitryon v Redutě — Eliáš v Obecním domě — Monografie Miloslava Mouchy — Galakoncert v New Yorku — Krátké zprávy z kultury — Sweet Tooth

Části dílu

00:38
Muž zbavený tíže
  Nový dokument o Kamilu Lhotákovi. Oceňovaný výtvarník dvacátého století začínal jako samouk, obdivoval technický pokrok a učaroval mu svět motorů i letadel.
  02:28
  Amfitryon v Redutě
   Jedno z vrcholných děl francouzského dramatika Molièra, veršovaná komedie Amfitryon, se představí v premiéře brněnského divadla Reduta.
   04:36
   Eliáš v Obecním domě
    Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK uvádí dnes v premiéře nové nastudování oratoria Eliáš od Mendelssohna-Bartholdyho. Romantické dílo připravil dirigent Petr Altrichter a sólových partů se ujali například rakouská pěvkyně Nicola Proksch.
    05:45
    Monografie Miloslava Mouchy
     Malíř Miloslav Moucha slaví 80. narozeniny. Při té příležitosti vychází monografie, která představuje dílo umělce, které se proslavil spíše v zahraničí.
     07:23
     Galakoncert v New Yorku
      České centrum v New Yorku hostilo galakoncert mezzosopranistky Ester Pavlů, kterým začíná její americké turné. Program je vyvrcholením Roku Bohuslava Martinů v New Yorku, který připomíná 80 let od chvíle, kdy skladatel zahájil svůj 13letý pobyt za oceánem.
      08:24
      Krátké zprávy z kultury
       Druhá smfonie Gustava Mahlera v programu Rudolfina, Národní galerie získala barokní sochu od Ignáce Frantička Platzera, prodaná korunka manželky Napoleona Josefíny a koncertní turné The Cure.
       10:19
       Sweet Tooth
        Co způsobilo pandemii neznámé smrtelné nemoci? To se v komiksu Sweet Tooth snaží zjistit malý chlapec, který se narodil s parožím. První díl úspěšné série kanadského tvůrce Jeffa Lemira teď vyšel v češtině s podtitulem Mlsoun.
        Přehrát celé video
        Stopáž13 minut
        Další díl
        9. prosinec 2021

        Události v kultuře na sociálních sítích

        Napište nám