13 minut

8. listopad 2021

Obsah dílu

Kemel má nové album i knihu — 100 let Gustava Broma — Ostrov — Krátké zprávy z kultury — Výstava o umuřených kněžích — Dvě slova jako klíč

Části dílu

00:37
Kemel má nové album i knihu
  Už třicet let přispívá Miroslav Kemel do českých deníků satirickými kresbami, kterými komentuje politické dění. Teď mu vychází nová kniha karikatur, ale také už čtvrté hudební album.
  03:11
  100 let Gustava Broma
   Koncert ke stému výročí narození saxofonisty, zpěváka a kapelníka Gustava Broma odehrál big band, který dodnes nese jeho jméno. Od založení samotné kapely uplynulo 80 let. Jako host s ní vystoupil zpěvák Dan Bárta.
   05:09
   Ostrov
    Nové představení souboru Burkicom, ve kterém diváci zažijí kousek divokosti i smutku neporušené přírody. Multimediální taneční isncenace má teď premiéru v pražském divadle La Fabrika.
    07:31
    Krátké zprávy z kultury
     Železniční most u Červené nad Vltavou jako kulturní památka, nové muzeum Edwarda Muncha a nový klip zpěvačky Lorde.
     09:24
     Výstava o umuřených kněžích
      V Římě, v poutním centru Velehrad se otvírá výstava věnovaná památce dvou kněží Václava Drboly a Jana Buly, kteří byli na počátku 50. let popraveni komunistickým režimem.
      11:03
      Dvě slova jako klíč
       V Ústí nad Labem se natáčí nový celovečerní film režiséra Dana Svátka. Vzniká opět podle knihy Josefa Formánka. Jde o pokračování snímku Úsměvy smutných mužů.
       Přehrát celé video
       Stopáž13 minut
       Další díl
       9. listopad 2021

       Události v kultuře na sociálních sítích

       Napište nám