Každodenní souhrn nejdůležitějšího a nejzajímavějšího dění v naší i světové kultuře

Obsah dílu

Ocenění tanečníci

Ocenění tanečníci

Jiří Kylián a Ivan Liška – oba tanečníci, choreografové a šéfové prestižních zahraničních souborů a také čerství laureáti ceny Gratias Agit, kterou uděluje ministerstvo zahraničí za šíření dobrého jména a kultury České republiky.

Velký knižní čtvrtek

Velký knižní čtvrtek

Šestnáct nových knih vyjde za měsíc. Mezi nimi jsou například očekávané novinky oceňovaných českých autorů, Jaroslava Rudiše a Pavly Horákové.

Kniha o Teichovi

Kniha o Teichovi

Vědec, historik a filozof Mikuláš Teich patřil ke špičce levicových intelektuálů v Československu. Domovem se mu však stala Anglie. Kniha Antonie Doležalové nahlíží skrze silný lidský příběh na evropské dějiny 20. století.

Krátké zprávy z kultury

Krátké zprávy z kultury

3D model pravděpodobné tváře svaté Ludmily, slovenská státní cena pro Hanu Hegerovou, zakončený festival ve Zlíně nové album Jana Křížka.

Polárka zahajuje sezonu

Polárka zahajuje sezonu

Brněnské divadlo Polárka, zaměřené na děti a mládež, zahajuje novou sezonu s podtitulem Samostatnost. A to premiérami inscenací, které kvůli epidemii koronaviru nemohlo odehrát v té předchozí.

Literární paměť kraje

Literární paměť kraje

Sto let literatury severovýchodní Moravy a Slezska na výstavě v Památníku Petra Bezruče v Opavě. Odborníci z Filozofické fakulty Ostravské univerzity ve spolupráci s kurátory památníku představují díla a autory, ve kterých je zakódována literární historie i horká současnost.

Průmyslový design

Průmyslový design

Už třicet let se na Fakultě strojního inženýrství VUT vyučuje průmyslový design. Obor, který bývá spojený spíš s umělecky zaměřenými školami. Na čem tamní studenti pracují, teď odhaluje výstava jejich diplomových prací v Technickém muzeu v Brně.

Přehrát vše
Stopáž13 minut
Rok výroby 2021
 L ST AD HD