Nahrávám video

16. září 2021

Obsah dílu

Ocenění tanečníci — Velký knižní čtvrtek — Kniha o Teichovi — Krátké zprávy z kultury — Polárka zahajuje sezonu — Literární paměť kraje — Průmyslový design

Části dílu

00:38
Ocenění tanečníci
  Jiří Kylián a Ivan Liška – oba tanečníci, choreografové a šéfové prestižních zahraničních souborů a také čerství laureáti ceny Gratias Agit, kterou uděluje ministerstvo zahraničí za šíření dobrého jména a kultury České republiky.
  02:52
  Velký knižní čtvrtek
   Šestnáct nových knih vyjde za měsíc. Mezi nimi jsou například očekávané novinky oceňovaných českých autorů, Jaroslava Rudiše a Pavly Horákové.
   03:44
   Kniha o Teichovi
    Vědec, historik a filozof Mikuláš Teich patřil ke špičce levicových intelektuálů v Československu. Domovem se mu však stala Anglie. Kniha Antonie Doležalové nahlíží skrze silný lidský příběh na evropské dějiny 20. století.
    06:08
    Krátké zprávy z kultury
     3D model pravděpodobné tváře svaté Ludmily, slovenská státní cena pro Hanu Hegerovou, zakončený festival ve Zlíně nové album Jana Křížka.
     07:49
     Polárka zahajuje sezonu
      Brněnské divadlo Polárka, zaměřené na děti a mládež, zahajuje novou sezonu s podtitulem Samostatnost. A to premiérami inscenací, které kvůli epidemii koronaviru nemohlo odehrát v té předchozí.
      09:46
      Literární paměť kraje
       Sto let literatury severovýchodní Moravy a Slezska na výstavě v Památníku Petra Bezruče v Opavě. Odborníci z Filozofické fakulty Ostravské univerzity ve spolupráci s kurátory památníku představují díla a autory, ve kterých je zakódována literární historie i horká současnost.
       11:42
       Průmyslový design
        Už třicet let se na Fakultě strojního inženýrství VUT vyučuje průmyslový design. Obor, který bývá spojený spíš s umělecky zaměřenými školami. Na čem tamní studenti pracují, teď odhaluje výstava jejich diplomových prací v Technickém muzeu v Brně.
        Přehrát celé video
        Stopáž13 minut
        Další díl
        17. září 2021

        Přehled dílů

         

        Události v kultuře na sociálních sítích

        Napište nám